RELACJE    Koło Wałcz- Miasto

Na sktóty

- Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz- Miasto 2019

- Lipień Drawy 2019

- Puchar Złotej Kaczki ..Finał GP Okręgu Nadnoteckiego 2019

- Spinningowe z Łodzi ..Raduń 2019

- Puchar Wójta Gminy Chodzież 2019

- Puchar Lata 2019

- Puchar  Wójta Gminy Kaczory 2019

- Puchar Philipsa 2019

- Spławikowy  Trójbój  Rodzinno Wędkarski - Festiwal 2 Jezior

- Dzień Dziecka 2019 z kołem Wałcz - Miasto

- Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 2019

- Drapieżnik Radunia 2019

- Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019

- Spławikowe GP Okręgu Nadnoteckiego - Puchar Burmistrza Chodzieży 2019

- Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto

- Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto

- Zaproszenie na stoisko wędkarskie

- Podsumowanie działalności koła za rok 201

 

Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz-Miasto 2019

W dniu 23.11.2019 r. odbyły się Otwarte Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz w Kołobrzegu. Startowało 16 zawodników którzy złowili ogółem 45 dorszy. Pierwsze miejsce i tytuł Morskiego Mistrza Koła  2019 zdobył Jarosław Sienkiewicz z wynikiem 3280 punktów, Drugie miejsce Jerzy Leszczyk 2820 punktów , Trzecie miejsce Piotr Leszczyk 2310 punktów .Puchar za największą rybę o długości 52,2 otrzymał także  Jarosław Sienkiewicz. Gratulujemy. Na marginesie warto dodać ze najprawdopodobniej były to ostatnie zawody organizowane na morzu z powodu zakazu połowu zafundowanego nam przez Unię Europejską .... chyba ....że będziemy łowić śledzie....jest taka opcja......ale za 250 zł...  :-)chyba jednak nie.

 

 

Wyniki na zakładce - wędkarz roku

**********************************************************************************************

43 Lipień Drawy - 2019

Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w dyscyplinie muchowej „42 Lipień Drawy”Zawody odbyły się 20.10.2019 na rzece Drawa przy Leśniczówce Dębina. Organizatorami w/w zawodów było Koło PZW „Wałcz Miasto” oraz Urząd Miasta Wałcz.W zawodach uczestniczyły 32 osoby z  następujących miejscowości: Lipka, Debrzno, Krajenka , Złotów, Międzyrzecz, Trzcianka, Zielona Góra, Poznań, Krzyż , Wieleń, Łobez, Gorzów Wlkp. , Gmina Wałcz, Miasto Wałcz. oraz Komisja Sędziowska w składzie:

- Ireneusz Obermajer - Sędzia Główny

- Ryszard Adamczewski – Sędzia Kontrolny

- Jerzy Roch Hamulski – Sekretarz zawodów

Komisja sklasyfikowała 20 zawodników w tym 1 kobietę i 19 mężczyzn.

Zawody 42 LIPIENIA DRAWY wygrali:


 

I miejsce i puchar prof. Bogusława Liberdzkiego posła do Parlamentu Europejskiego  -  Prządka Marcin z Wielenia 990 pkt ( dwa lipienie).
 

II miejsce i puchar Burmistrza Miasta Wałcza Macieja Żebrowskiego - Behrend Dawid 840 pkt z Krajenki ( dwa lipienie).

III miejsce i puchar Wójta Gminy Wałcz Jana Matuszewskiego zdobył  - Wiza Bogdan z Trzcianki 390 pkt (jeden lipień).

 

Puchar Starosty Wałeckiego Bogdana Wańkiewicza za największą rybę otrzymał Prządka Marcin.

Specjalną nagrodę Leśniczego Dębiny za udział w zawodach otrzymała Pani Viola Marzena z Lipki.

Nagrody zawodnikom oraz upominki wręczał Prezes Koła Wałcz Miasto Pan Tadeusz Kaczorowski.Sponsorami w/w zawodów byli: prof. Bogusław Liberadzki, Urząd Miasta Wałcza, Urząd Gminy Wałcz, Starostwo Powiatowe w Wałczu, producent odzieży firma Graf, Państwo Elżbieta i Edmund Szczygłowscy, Nadleśnictwo Krzyż i Leśniczówka Dębina, Andrzej Laszuk oraz Koło PZW Wałcz Miasto.Patronat medialny zawodów -  Wiadomości Wędkarskie . Zawody zakończyły się przepyszną grochówka oraz pieczeniem kiełbasy przy ognisku.

Zawody poprowadził Jerzy Roch Hamulski członek Zarządu Okręgu Nadnoteckiego.

Organizatorzy zapraszają muszkarzy na 43 Lipienia Drawy, który odbędzie się najprawdopodobniej 11.10.2020r.

Poniżej wyniki i fotorelacja:


 


 

 

 

****************************

Puchar Złotej Kaczki - Finał GP Okregu Nadnoteckiego 2019

Ostatnie w tym sezonie zawody spławikowe zaliczane do GP Okregu Nadnoteckiego przypadły w nieco chłodną niedzielę 06.10.1219 i zostały zorganizowane tradycyjnie na zalewie Koszyce 2 przez koło Złota Kaczka z Piły. Tym razem wystartowało 10 drużyn i 5 zawodników indywidualnych. Nasze koło reprezentowali - kol. Marek Obarski, kol. Karol Dąbrowski oraz kol. Hieronim Stasiak. Początek zawodów nie był obiecujący , po pierwszej godzinie tylko nieliczni mieli rybki w siatce - najczęściej w formie 1 jazgarza 3-4 cm....szczególnie sektor c wyglądał jak basen przeciwpożarowy ;-).. po 2 godzinach najlepsi dobrali się w końcu do ryb i nasz zawodnik Kol Marek Obarski w sektorze A nawet mógł poszczycić się bonusem w postaci leszcza - 1080pkt i całkowitą wagą ryb 6425pkt. co dało najlepszy indywidualny wynik imprezy.....Kol. Karol Dąbrowski mocno zmotywowany obecnością w swoim sektorze kolegów z kadry okręgu na GP Polski wyciąga 3055 pkt i 3 -kę sektorowa ( zabrakło odległościówki ;-)). Kol Hieronim Stasiak z wagą 1285pkt  zajmuje 2 lokatę przy okazji deklasując łowiącego obok zawodnika gospodarzy (faworytów do zwycięstwa - koła Złota kaczka 1) który jako jedyny w zawodach po 4 godzinach - nie ma nic w siatce.....Koniec zawodów i ....dylemat czy tym razem damy wyrwać sobie zwycięstwo - po ostatnich zawodach mamy 5 punktów przewagi ale......historia uczyła że w przeszłości marnowaliśmy większe  szanse....ostatnie dwa lata prowadząc przez większość roku właśnie w ostatnich zawodach zaliczamy wpadki na ....9 miejsc w dół;-).Jednak tym razem miało być inaczej... to trafia się naszym konkurentom. Ekipa Złotej Kaczki 1 zalicza bezprecedensową wpadkę na 5 pozycję dając się wyprzedzić nawet swoim kolegom z drugiej drużyny .....młode wilki za rok w podstawowym składzie ;-) .Podsumowanie pokazuje że nie tak łatwo wygrać - Zawodnicy z koła Pzw Chodzież  wygrywają sektory B i C lecz kol Kamil dopiero 5-ty... My  wygrywamy sektor A   jednak wysokie lokaty pozostałych zawodników  dają 1 punkt przewagi - i .....WYGRYWAMY !   Radość  wielka -  Wygrywamy zawody i po raz pierwszy w historii ...... Koło Wałcz - Miasto ....cały cykl Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2019. Rewelacyjnie wygląda także klasyfikacja indywidualna - Kol Karol Dąbrowski zajmuje 1 miejsce , Kol Marek Obarski jest 3 -ci a kol Hieronim Stasiak 9 -ty....Poniżej wyniki i zwycięzcy.

Pierwsza Piątka klasyfikacji generalnej GP

Drużynowo 1 piątka:
1. Koło Wałcz Miasto - 8pkt
2. koło miejskie Chodzież - 14 pkt
3. koło Złota Kaczka 1 Piła - 16 pkt
4. Koło Złota Kaczka 2 Piła - 21pkt
5. koło Osiek  - 28 pkt

Indywidualnie 1 piątka
1. Karol Dabrowski    - Koła Wałcz Miasto
2. Roman Kijek         - Koło miejskie Chodzież
3. Marek Obarski      - koło Wałcz Miasto
4.Radosław Włoch    - Kolo Złota Kaczka Piła
5. Ryszard Dymek     - Koło Złota Kaczka Piła

 

Mistrzowie Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego od lewej Kol Karol Dąbrowski - zwycięzca także w klasyfikacji  indywidualnej GP. Kol Marek Obarski - zdobywca 3 miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz kol Hieronim Stasiak też pierwsza dziesiątka GP .

Kol Karol Dąrowski - Kadra Okregu Nadnoteckiego 2019....Zwycięzca klasyfikacji Drużynowej 2019 ....Zwycięzca Klasyfikacji Indywidualnej 2019...itd,itp...;-)

 

Kol Hieronim Stasiak - Sezon może nieco słabszy ale niezmiennie w czołówce......

 

Kol Marek Obarski z największą rybą zawodów - Leszcz 1080 pkt . 1 miejsce w sektorze A ....ta mina mówi wszystko ... profesor;-)

 

*********************

Zawody Spinningowe z Łodzi- Raduń 2019

Na największym jeziorze w Wałczu - Raduniu w dniu 15.09.19  nasze koło rozegrało ostatnie zawody spinningowe - tym razem z łódek. Dość wietrzna i chłodna pogoda przełożyła sie nie tylko na frekfencję ale tez na żerowanie drapieżników. Miarowe ryby do wagi dowiozło tylko 2 zawodników - kol.  Lisowski Tomasz ,który z wynikiem 2090 pkt wygrał całe zawody oraz kol. Góral Łukasz z 265 punktami zajął 2 -gie miejsce. Pozostali zawodnicy musieli zadowolić się wspólnie 3 miejscem........

 

Prezes koła Wałcz Miasto Tadeusz Kaczorowski wręcza puchary zwycięzcom -kol. Tomaszowi Lisowskiemu i kol. Łukaszowi Góralowi

Zawodnicy, uczestnicy i zwycięzcy.....

,,Szwedzki stół''- dla zwycięzców - przygotowany przez kol. Jerzego Hamulskiego

 

Jeszcze z wiarą w sukces.....kol Ryszard Witkowski oraz kol Jerzy Michalik - członkowie zarządu koła

 

Zwycięzca zawodów Kol. Tomasz Lisowski ze swoim połowem....

kol. Łukasz Piasecki przy pracy...

 Wyniki zawodów - kliknij

______________________________________________________

Puchar Wójta Gminy Chodzież - GP Okregu Nadnoteckiego w dyscyplinie spławikowej 2019

 

W niedzielę 15. 09 2019 r. rozegrane zostały przedostatnie zawody spławikowe z cyklu GP Okręgu. 10 drużyn i kilkoro zawodników indywidualnych gwarantowało wysoki poziom rywalizacji i nawet słabe jak na tą wodę żerowanie ryb nie przeszkodziło faworytom uzyskać wyników w czołówce. W tych jesiennych warunkach nasza drużyna potwierdziła aspiracje do wygrania tegorocznego GP i zdobywając 10 pkt - wygrała całe zawody ,a nasz etatowy zawodnik kadry okręgu kol. Karol Dąbrowski okazał się niepokonany w sektorze C. Drugim zespołem okazała się ekipa z Trzcianki a na trzeciej pozycji koledzy z koła Złota Kaczka I z Piły. Gospodarze tym razem postanowili być gościnni i zadowolili się ......4 pozycją:-).Po tych zawodach  Koło Wałcz - Miasto  wysunęło sie na zdecydowane 5 punktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad najbliższą konkurencją - kołami z Chodzieży i Piły - (Złota Kaczka I) Poniżej wyniki i zwycięzcy......

Team Koła Walcz - Miasto ...od lewej kol. Karol Dabrowski , kol Hieronim Stasiak , kol .Marek Obarski

 

Zwycięzcy sektorowi ..od lewej kol. Kozak Mariusz (Trzcianka Miasto), kol Damian Nowakowski (Złota Rybka z Piły) i kol Karol Dąbrowski - Wałcz Miastoooo

 

Karol Dabrowski w akcji...

 

 

 

________________________________

Puchar Lata 2019

 Tegoroczne towarzyskie spotkanie naszych wędkarzy spławikowych odbyło się tym razem 25.08.19 na jez. Zamkowym w Wałczu. Tradycyjnie były to zawody otwarte i chyba po raz pierwszy gości było więcej niż gospodarzy . Nie przeszkodziło to jednak w zajęciu czołowych lokat - zwyciężył kol. Marek Obarski przed kol. Jerzym Michalikiem (Wałcz - Miasto) a trzecią pozycje wywalczył zawodnik gości - Krysiak Krzysztof z Koła Semafor Piła. Niestety z przyczyn losowych musieliśmy odwołać atrakcję dodatkową - czyli strzelanie z wiatrówki..... ale za rok ....obowiązkowo ;-). Zawody dla członków koła zaliczane do klasyfikacji Wędkarz Roku  - punktacja w zakładce wędkarz roku/seniorzy.

 

 

  ----------------------------------------------------------------------------------

Puchar Wójta Gminy Kaczory 2019

Kolejna runda GP Okręgu nadnoteckiego odbyła się tradycyjnie na jeź.  Kopcze koło Kaczor. W niedzielę 19.08.19 do rywalizacji stanęło 13 drużyn i 6 zawodników indywidualnych . Pogoda niemal idealna , stan wody jak widać....ale rybki współpracowały......Przynajmniej z naszą drużyną . Wywalczona po raz kolejny 2 -ga pozycja  pozwoliła na umocnienie się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej :-). Poniżej ,,zawodowcy'' koła Wałcz - Miasto oraz wyniki

 

 

 

.............................................................................................................................................................................................................................

Puchar Philipsa 2019

W dniu 03.08.2019 na zalewie Koszyce 2 rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu GP Okręgu Nadnoteckiego w dyscyplinie spławikowej. Nasi zawodnicy w składzie - kol Karol Dąbrowski, kol Marek Obarski i kol Hieronim Stasiak wywalczyli 2-gie miejsce i w klasyfikacji drużynowej ( po 2 zawodach) zajmują zasłużone 1 miejsce . Najlepszy wynik zawodów uzyskał oczywiście kol Karol Dąbrowski ;-).Poniżej wyniki i zwycięzcy.....

**********

Spławikowy Trójbój Rodzinno Wędkarski - Festiwal 2 Jezior - 14.07.2019

 

 

Dzień Dziecka 2019 z kołem Wałcz - Miasto

pdf/dzien-dziecka_2019.pdf - WYNIKI- Kliknij

 

****

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 2019

*****

Drapieżnik Radunia 09.06.19

Protokół  klasyfikacji indywidualnej    Zawodów Spinningowych  GPO „Drapieżnik Radunia”

zorganizowanych przez Koło PZW Wałcz Miasto 

rozegranych w dniu 09.06.2019 r.  na jez. Raduń w Strącznie

 

 

Lp.

 

Nazwisko i Imię

 

Koło / klub

Ilość

ryb

Waga

Punkty

Pkt.

za czas

 

Suma

punktów

 

Miejsce

1.     

Nowak Artur

Lubasz

1

1595

 

1595

1

2.     

Barczak Krzysztof

Lin Mirosławiec

1

1140

 

1140

2

3.     

Freimunt  Wojciech

Relaks Wałcz

3

950

 

950

3

4.     

Tomczk Mirosław

Karp Człopa

1

915

 

915

4

5.     

Jankowski Jarosław

Chodzież

1

875

 

875

5

6.     

Mierzwa Dominik

Relaks Wacz

4

565

 

565

6

7.     

Napierała  Jarosław

Spławik Cz-ków

3

310

 

310

7

8.     

Biesiekierski Przemysław

Wałcz M

1

215

 

215

8

9.     

Wysocki Michał

Ujście

1

170

 

170

9

10.  

Szałkowski  Kamil

Chodzież

1

130

 

130

10

11.  

Matlak Patryk

Chodzież

 

 

 

 

27

12.  

Jamroziński Radosław

Gwda Piła

 

 

 

 

27

13.  

Szwemiński Przemysław

Mirosław Ujski

 

 

 

 

27

14.  

Czech Leszek

Relaks Wałcz

 

 

 

 

27

15.  

Kraczuk  Bogusław

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

16.  

Marczewski Marcin

Wałcz M

 

 

 

 

27

17.  

Szymański  Arkadiusz

Chodzież

 

 

 

 

27

18.  

Lewczak Andrzej

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

19.  

Jeziorski Marcin

Gwda Piła

 

 

 

 

27

20.  

Wilczura Robert

Spławik Czarnków

 

 

 

 

27

21.  

Szulczyński  Ireneusz

Mirol Piła

 

 

 

 

27

22.  

Piotrowski Leszek

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

23.  

Witkowski Ryszard

Wałcz M

 

 

 

 

27

24.  

Michalik Jerzy

Wałcz M

 

 

 

 

27

25.  

Stasiak Hieronim

Wałcz M

 

 

 

 

27

26.  

Wysogląd  Łukasz

Chodzież

 

 

 

 

27

                                             

*********

Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019

 

W dniu 02 .06. 19 na rzece Piławie oraz Dobrzycy odbyły się Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019. Zwyciężył Kol. Jerzy Michalik zdobywając tytuł Mistrza Koła przed kol. Jarosławem Sienkiewiczem. Pozostali uczestnicy nie zdołali złowić wymiarowej ryby.......może następnym razem;-)

 

 

Spławikowe GP Okręgu Nadnoteckiego -Puchar Burmistrza Chodziezy 2019

 

 

9

                                                                        

Zwycięskie drużyny ...od lewej Koło Wałcz - Miasto, Złota Kaczka 2,PZW Chodzież

Zdobywcy 2-giego miejsca Team Koła Wałcz - Miasto: H.Stasiak , M. Obarski i K . Dąbrowski

Janek,Romek i czerwone diabełki z Wałcza ;-)

Zwycięzcy sektorów w towarzystwie Burmistrza Chodzieży oraz Organizatora

***********************************************************

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz-Miasto 05.05.19

Mistrz Koła Wałcz Miasto 2019 w dyscyplinie spinningowej kol. Ryszard Witkowski

********************************************

Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 28.04.19

Zaproszenie na stoisko wędkarskie......

Już na początku roku w jeden z naszych sponsorów - z inicjatywy kol Karola Dąbrowskiego - sklep Brico Marche przy ul Budowlanych  w Wałczu dość znacznie poszerzył swoją ofertę wędkarską ;-) min. o produkty zanęt zawodniczych takich firm jak Match Pro , Sensas czy Jaxson.....oraz bogatą ofertę innego sprzętu dla spławikowców , spinningistów i karpiarzy.

 Na szeroką ofertę możemy liczyć także u innych naszych kolegów w sklepach Raczek i Jart - Pol na ulicy Tysiąclecia w Wałczu.

Zapraszamy !!!

 

****************

Podsumowanie działalności Koła Wałcz Miasto w 2018 r.

Spotkanie podsumowujące rok odbyło się 12.03.19 w Klubie Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW przy ul. Mazowieckiej. Jak pokazały ostatnie lata także w tym roku nasi koledzy nieco zawiedli i nie stawili się zbyt licznie. Zebranie tradycyjnie otworzył Prezes koła kol. Tadeusz Kaczorowski oraz kol J . Hamulski który poprowadził zebranie. Omówione zostały finanse koła , przychody, wydatki oraz plan pracy w bieżącym roku. Przyjęto także sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz pracy Społecznej Straży Rybackiej. Problem z kłusownikami z roku na rok jest coraz mniejszy - podkreślał Grzegorz Bryda, komendant SSR - To z pewnością duża zasługa posterunku Państwowej Straży Rybackiej, która działa także prewencyjnie. W tym roku nie widzieliśmy ani jednej samołówki na lodzie, ale sieci niestety ciągle wyciągamy nowe. Niestety mamy też inny problem. Dużo wędkarzy nie zabiera ze sobą śmieci. Sprzątałem, sprzątam i dopóki będę miał siły, będę sprzątać po swoich kolegach, ale zapraszam wszystkich na 13 kwietnia na doroczne sprzątanie jezior i rzek. Zbiórka przed domem Wędkarza

W zeszłym roku nasi działacze zarybili jeziora: Raduń Duży, Karasiowe, Karasiowo Leśne, Ostrowiec Duży, Ostrowiec Płytki, Łabędzkie, Głębokie Tupadły i odcinki rzek Piławy i Dobrzycy na sumę ponad 35 tys. zł.

- Mamy w okręgu ponad 11 tys. wędkarzy. Koło „Wałcz Miasto” jest największym i najbogatszym ze wszystkich - mówił zaproszony na spotkanie kol. Czesław Pachowicz, prezes zarządu okręgu nadnoteckiego PZW w Pile.  - Dziękuję, że pomimo zmiany województwa pozostaliście i jesteście do tej pory z nami w Wielkopolsce

Innymi tematami poruszanymi na zebraniu były:

Ważność kart wędkarskich - które zachowują ważność jeżeli są wydane po 31.01 1997r ( link do pisma - kliknij aby sie zapoznać ) . Konieczność obniżenia opłat kart wędkarskich. Problem finansowania Domu Wędkarza oraz porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek .  W trakcie zebrania powołano także  nowych członków zarządu ( w głosowaniu jawnym) kol J. Hamulskiego na stanowisko wiceprezesa oraz kol. R. Witkowskiego na stanowisko skarbnika.

Najbardziej gorącym tematem spotkania okazał się Dom Wędkarza. Dotychczasowy dzierżawca wypowiedział umowę, która przestała obowiązywać z końcem lutego br. Tu padły propozycje aby połączyć (wspólnie z innymi kołami czy magistratem )siły i zagospodarować Dom Wędkarza oraz jego otoczenie .Kol. Pachowicz wskazał także na wady prawne blokujące pełne zarządzanie tym budynkiem i konieczność pilnego ich uregulowania. W tym celu w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z Burmistrzem Wałcza  , zarządem  naszego Koła oraz przedstawicielami Okręgu. Do zarządu okręgu skierowane zostały wnioski o  - niezarybianie sumem naszych wód , obniżkę składek , uregulowanie stanu prawnego Domu Wedkarza.

Zebranie kończyło się już w milszej atmosferze. Złotą Odznakę PZW z Wieńcami za zasługi dla wędkarstwa polskiego otrzymał Grzegorz Bryda; Złota Odznaka PZW za rozwój wędkarstwa trafiła do Łukasza Piaseckiego; medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa przyznano Hieronimowi Stasiakowi; medale za zasługi dla okręgu nadnoteckiego PZW przyznano Jerzemu Michalikowi i Karolowi Dąbrowskiemu. Podsumowano klasyfikacje sportowe w których Mistrzami Koła zaostali:

Dyscyplina podlodowa  - kol. Hieronim Stasiak , Dyscyplina spinningowa - kol. Jarosław Sienkiewicz , Dyscyplina Spławikowa - kol Hieronim Stasiak , Dyscyplina Morska - kol - Jarosław Sienkiewicz , Dyscyplina Muchowa - kol - Jarosław Sienkiewicz .Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe przyznano wędkarzom roku 2018. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Sienkiewicz, drugie Jerzy Michalik i trzecie Hieronim Stasiak. Nagroda za największą złowioną rybę trafiła do Tomasza Lisowskiego, który w lipcu ub. r. złowił w jeziorze Raduń 3-kilogramowego sandacza o dł. 70 cm .

Tutaj warto dodać garść informacji o działalności naszej exportowej sekcji spławikowej ...której z powodu nieobecności szefa ds. sportu nie mieliśmy okazji przedstawić na zebraniu.

W roku 2018 członkowie naszego koła łowiący w kategorii spławikowej w składzie : kol. Hieronim Stasiak ,Karol Dąbrowski, Marek Obarski, Jerzy Michalik, Ryszard Witkowski oraz junior Dawid Zaniewski wzięli udział w kilkunastu zawodach kołowych , okręgowych,i ogólnopolskich.
Największymi sukcesami naszej ekipy były : zwycięstwo w ogólnopolskich zawodach Turniej Miast im prof. Zbigniewa Religi organizowanych na rzece Noteć w Czarnkowie ( już drugi raz z rzędu) w których uczestniczyły 10 osobowe reprezentacje miast regionu. Zwycięstwo w drużynowych Mistrzostwach Okręgu Nadnoteckiego także na rzece Noteć w Czarnkowie oraz utrzymanie się w pierwszej trójce w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego w klasyfikacji Drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy uplasowali się w 1 dziesiątce : 3 mce Hieronim Stasiak , 7 mce Karol Dabrowski , 8 mce Marek Obarski. Ostatnia trójka brała także udział w Grand Prix Polski  oraz Mistrzostwach Polski  do których prawo startu nabyła jako klub Milo Matchpro wygrywając eliminacje w 2017r. Wyniki może nie były imponujące jednak pozwoliły na zdobycie doświadczeń niezbędnych do zwycięstw w najważniejszych zawodach w kraju. Dodatkowo startujący z nami junior kol .Jędrzej Paprocki został aktualnym Mistrzem Polski i najprawdopodobniej  razem z kol. Karolem Dąbrowskim zasili kadrę naszego Okręgu na ten rok.  '

Nie sposób pominąć też dokonań naszego najlepszego muszkarza Jarosława Sienkiewicza który w roku ubiegłym po raz kolejny z rzędu zdobył Mistrzostwo Okręgu Nadnoteckiego czy naszego etatowego feederowca kol. Łukasza Białasa 5 miejsce MO oraz spinningisty Krzysztofa Ustrzyckiego  7 miejsce MO.

 

 

***************************************************************************************************************************************

Na skróty:

1. 41 Lipień Drawy

2.Turniej 3 Miast 2018

4.Spinningowe Mistrzostwa Koła 2018

5. Muchowe Mistrzostwa Koła 2018

 

Wyniki Morskich Mistrzostw  Koła Wałcz -Miasto  11.11.2018

 

 

******************************************************************************************************

41 Lipień Drawy - 14.10.2018

Tradycyjnie jak co roku - jesień to sztandarowe zawody muchowe Koła Wałcz Miasto rozgrywane na malowniczej rzece Drawie. Poniżej wyniki oraz foto - relacja....a więcej wkrótce .....

**************************************************

Otwarte Spinningowe Zawody  z Łodzi Koła Wałcz - Miasto 2018

W ostatnią niedzielę - 07.10.18r na j Raduń rozegrane zostały spinningowe zawody z łodzi. W spotkaniu wzięło udział 20 zawodników. Zmieniająca się pogoda nie dała szans większości łowiącym.....i  na zakończenie tylko czterem szczęśliwcom udało sie donieść ryby do wagi. Zwycięzcą zawodów został kol. Piotr Leszczyk który złowił szczupaka o masie 1720 pkt, drugie miejsce wywalczył kol. Sienkiewicz Jarosław - sandacz o masie 1420pkt. ,trzecia pozycja należała do kol. Lesława Prady - szczupak 1065, i ostatni szczęśliwiec kol. Piasecki Łukasz złowił szczupaka i okonia o łącznej masie 1060 pkt. Reszta kolegów pocieszała się niewymiarowym narybkiem.......;-)

wyniki:

 

 

****************************************************************

Puchar Wójta Gminy Chodzież 2018 "J. Strzeleckie w Chodzieży

W dniu 16.09.2018 r. rozegrane zostały przedostatnie zawody z cyklu GP Okręgu Nadnoteckiego. W zawodach udział wzięło 8 - drużyn oraz 11 zawodników indywidualnych. Puchar wójta trafił tym razem do koła Złota Kaczka z Piły (8 pkt sektorowych)...nasza drużyna zajęła wysokie 2 miejsce z 13 punktami a trzecie ekipa gospodarzy ( 18 pkt.). Nasi koledzy z koła Wałcz Relax  wywalczyli 5 -te miejsce i nadal utrzymują się w połowie klasyfikacji generalnej. W czołówce tabeli GP  w zasadzie bez zmian ,różnice są 1 - punktowe więc jeszcze mocno trzeba powalczyć. W tych zawodach zabrakło naszego etatowego zawodnika - kol M. Obarskiego któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Poniżej wyniki i krótka fotorelacja.

 

\

Pierwsza trójka.......

 

Zwycięzcy sektorowi.....:-)

 

Drużyna koła Wałcz Miasto ..od lewej  kol. J. Michalik , kol H. Stasiak , kol K. Dąbrowski .....2 miejsce i 2 zwycięstwa sektorowe......

Kol. K. Dąbrowski w akcji i ..... najlepszy wynik zawodów...:-)

********************************************************************

GP OKRĘGU NADNOTECKIEGO -  Puchar Wójta J.KOPCZE 2018

W minioną sobotę (nad jeziorem Kopcze odbyły się XX Drużynowe Zawody o Puchar Wójta Gminy Kaczory zaliczane do Grand Prix Okregu Nadnoteckiego, w których udział wzięło 36 najlepszych wędkarzy z 15 kół. Zwycięzcą tegorocznych zawodów została reprezentacja Koła Wałcz- Miasto w składzie Karol Dąbrowski, Marek Obarski oraz Hieronim Stasiak. 2- gie miejsce zdobyła drużyna Kaczory 1 w składzie ; Marek Biedroń , Dawid Hebel i Jerzy Skwirowski. Trzecią pozycję zajęli koledzy z koła Złota Kaczka z Piły ;Ryszard Dymek, Józef Stencel,i Dawid Brygman. Swoje sektory wygrali..:Marek Biedroń sek.A z wynikiem 6710 sektor B Karol Dąbrowski z wynikiem 8005 pkt i sektor C - Nowakowski Damian z wynikiem 4735pkt. Na kolejnych miejscach uplasowały się koła : Chodzież Miasto, Trzcianka Miasto, Osiek nad Notecią ,Gwda Piła, Nafta Piła ,Wałcz Relax, i Kaczory 2. Zawody zakończyły się wręczeniem  Pucharów ,pamiątkowych medali przez Wójta Gminy Kaczory pana Brunona Wolskiego.

 

 

 

 

 

 

*******************************************************************************************************************************************8

Muchowe Mistrzostwa Koła 2018

 

W dniu 26.08.2018r.  na rzece Gwda odbyły się powtórzone zawody  - Muchowe Mistrzostwa Koła Miasta Wałcz na żywej rybie.  Wystartowało  6 najbardziej wytrwałych zawodników, którzy złowili ogółem 9 ryb , największa -  Lipień 34cm. Pierwsze miejsce z wynikiem 1280 punktów zdobył Jarosław Sienkiewicz, Drugie miejsce Jerzy Michalik z wynikiem 1220 punktów, Trzecie miejsce Zenon Woźny z wynikiem 540 punktów. Pozostali zawodnicy łowili głownie  ........widoki przyrody - ale na pewno było warto :-).
 

Wyniki :
 
1. Jarosław Sienkiewicz      1280
2. Darek Chorembała               0
3. Jerzy Michalik                 1220
4. Tomasz Lisowski                   0
5. Marcin Marczewski               0
6. Zenon Woźny                   540

***************************

 

 

W dniu 19.08.2018 r. na jeziorze  Raduń rozegrane zostały jubileuszowe zawody sportowo - wędkarskie z okazji 100- lecia Państwa Polskiego oraz 715 - lecia Powstania Miasta Wałcza - Puchar Lata.  Na starcie stanęło 15 zawodników w tym dwie panie i dwóch juniorów , którzy rywalizowali w trzech dyscyplinach łącznie - Strzelaniu z wiatrówki , rzucaniu do celu oraz łowieniu ryb. Najlepszymi strzelcami okazali się junior kol. Leon Nasielczuk oraz kol. Roman Kijek którzy uzyskali ponad 80 pkt.  Kategorię rzutek zdominowały panie - kol Danuta Kowalska i kol Dominika Jankowska - obie z kompletem 150 pkt. Ostatnia konkurencja należała do zwycięzcy całego trójboju - kol .Hieronima Stasiaka.  Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął kol Józef Stencel który złowił największą rybę zawodów -leszcza. Trzecią pozycję utrzymał kol. Roman Kijek. Organizatorem imprezy było  koło Wałcz -Miasto .Poszczególne kategorie prowadzili :strzelanie -kol Stanisław Kaziukajtis, rzutki kol Franciszek Lewicki, łowienie kol. Jerzy Hamulski a nad całością czuwał Prezes Koła kol. Tadeusz Kaczorowski . Zawody zakończyły się słodkim poczęstunkiem podczas którego zostały rozdane zasłużone puchary ,medale i nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez koło Wałcz Miasto - towarzyskie zawody spinningowe  z łodzi - 07.10. 2018r - jez Raduń

 

 

Wyniki Trójboju Wędkarsko -Sportowego z okazji 100 - lecia Niepodległości oraz 715 - lecia Powstania Miasta Wałcz  - 19.08.18

Zajęte Miejsce Imię i Nazwisko

Kategoria

Strzelanie Rzutki Łowienie Suma Punktów
1 Hieronim Stasiak senior 64 150 3355 3569
2 Józef Stencel senior 16 120 3235 3371
3 Roman Kijek senior 86 120 3095 3301
4 Jerzy Michalik senior 66 90 2170 2326
5 Rafał Janczarski senior 40 150 2040 2230
6 Marek Obarski senior 70 120 1600 1790
7 Tadeusz Brzeziński senior 20 150 1535 1705
8 Ryszard Adamczewski senior 0 90 1220 1310
9 Wojciech Kowalski senior 74 60 1000 1134
10 Stanisław Kaziukajtis senior 72 90 670 832
11 Danuta Kowalska senior 32 150 610 792
12 Michał Bazylewicz senior 50 120 445 615
13 Dominika Jankowska senior 18 150 165 333

JUNIORZY

1 Wiktor Swiąder junior 14 90 355 459
2 Leon Nasielczuk junior 88 30 310 428

Poniżej galeria z zawodów:

 

************************************************************************

1 Szuwarowe Mistrzostwa Świata 2018

W dniu 15.07.18 r. na łowisku specjalnym w Ługach Wałeckich odbyły się zawody najlepszych szuwarków z tej części świata ;-).....organizatorem tej wyjątkowo towarzyskiej imprezy był klub Fischomania .pl oraz zawodnicy koła Wałcz Miasto. Po 5 godzinnych zmaganiach zwycięzcą okazał się  nasz kolega zza miedzy - Artur Barszczewski który złowił co prawda 2 ryby ale na łączną wagę prawie 5 kg, tytuły wice- mistrzów zdobyli - Paweł Kowalski oraz Krzysztof Barszczewski- GRATULACJE...!  Poniżej galeria....

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Drużynowe  Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 24.06.18 -    rz. Noteć  Czarnków

Po raz kolejny areną Drużynowych Mistrzostw Okręgu była rzeka Noteć w Czarnkowie . W zawodach wzięło udział 13  czteroosobowych drużyn oraz 14 zawodników indywidualnych . Przy niezbyt udanej pogodzie i tradycyjnie ubogim rybostanie nasza ekipa zdobyła 1 miejsce pokonując drużynę z Trzcianki i coraz lepiej łowiących kolegów z koła Relax Wałcz.

Malownicza rzeka Noteć w Czarnkowie

 

Drużynowi spławikowi Mistrzowie Okręgu Nadnoteckiego 2018 -Team Koła Wałcz Miasto

od lewej junior kol. Dawid Zaniewski oraz  seniorzy kol. Marek Obarski , kol. Hieronim Stasiak, kol. Karol Dąbrowski

******************************************************************  

TURNIEJ 3  Miast 03.06 2018 - jez. Raduń Wałcz

 

 

Turniej wielobojowy z okazji Dnia Dziecka  03.06 2018 r.

 

Już tradycyjnie jak co roku na początku czerwca z okazji Dnia Dziecka, nasze koło zorganizowało turniej wielobojowy dla najmłodszych. W tym roku do konkurencji stanęło jedenaścioro dzieci, 6 dziewczyn (!) i 5 chłopaków.  Rywalizowano w trzech dyscyplinach. Na początek rzut woreczkiem do celu. 5 rzutów do tarcz rozłożonych na ziemi, za 30, 20 bądź 10 punktów.

 

Kolejnym zadaniem było strzelanie do celu z wiatrówki. To chyba najtrudniejsza z dyscyplin. Nie dość, że malutkie tarcze oddalone o niemal 10m to jeszcze wiatrówki duże i ciężkie, ale nasi zawodnicy poradzili sobie świetnie również i z tą konkurencją.

 

Po godzinie 10tej przyszedł czas na najważniejszą część wieloboju – wędkowanie. Tutaj można było zdobyć najwięcej punktów. Wystarczyło tylko złowić jak najwięcej ryb. Na szczęście rybki współpracowały dużo lepiej niż na przykład na ostatnich zawodach seniorów na Grand Prix Polski na Słoku i każdy z dzieciaków złowił kilkanaście a nawet kilkadziesiąt sztuk!

 

 

Zawody wędkarskie, a zarazem cały turniej, zakończył się koło godziny 12tej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki oraz podziękowanie za rywalizację ,fair play’ a także zaproszenie na kolejną edycję turnieju już za rok.

 

 

*************************************

Muchowe Mistrzostwa Koła - Wałcz Miasto 2018

Wyniki z  Muchowych Mistrzostw Okręgu które odbyły się 02.06.2018r. na  rzece  Piława i Gwda na żywej rybie,startowało 8 zawodników.   1 tura odbyła się na rzece Piława - odcinku specjalnym , 2 rura  na rzece Gwda koło Krępska . W ogólnej klasyfikacji Mistrzem Okręgu został Jarosław Sienkiewicz - Wałcz - Miasto/NKS
 
2 miejsce Michał Jagusz - NKS Piła
3 miejsce Jan Olejniczak Złotów,
4 miejsce Artur Andrzejewski -NKS Piła
5 miejsce Dawid Behrendt - Krajenka
6 miejsce Tomasz Maręda - Miasto Wałcz
7 miejsce Marek Damian  - Złotów
8 miejsce Piotr Wandas - Lipka
 

 

********************************************

Turniej Miast - Memoriał im. Prof. Zbigniewa Religi - Czarnków 2018 

Takich zawodów pozazdrościć nam może cała wędkarska polska , tak podsumował jeden z uczestników 10- tej juz edycji największej spławikowej imprezy regionu Turnieju Miast  która odbyła się 31.05.18 r na rzece Noteć w Czarnkowie. Zarówno pogoda jak i zawodnicy dopisali nawet ryby zbytnio nie grymasiły i tym razem nie było na co narzekać. Gospodarzem tegorocznej odsłony był nasz macierzysty Okręg Nadnotecki. A w związku z tym tradycyjnie wybrano lokalizację godną tak dużej imprezy czyli czarnkowskie łazienki. A żeby nie było powtórki z GP postanowiono zmienić ustawienie poszczególnych sektorów , jak sie okazało z dobrym skutkiem. Na start zgłosiło się 8 dziesięcioosobowych drużyn z Poznania ,Gorzowa, Koszalina, Czarnkowa , Zwierzyna, Piły, Bogdańca i oczywiście Wałcza . Nasza drużyna w składzie  Józef Stencel, Rafał Janczarski, Jan Romańczak, Karol Dąbrowski , Marek Obarski , Dukarski Adam, Gałanik Andrzej, Przemysław Pędziński, Krzysztof Piechowiak  oraz  kierownik drużyny Hieronim Stasiak wystąpiła natomiast w szczególnej roli - obrońców tytułu .....gdyż ku zaskoczeniu starych wyjadaczy ubiegłoroczny konkurs to właśnie my wygraliśmy :-). Nie zważając na ogromną presję i trudności w skompletowaniu drużyny postanowiliśmy powalczyć i tym razem. Nasi przeciwnicy wyposażeni w różnej maści mistrzów - koła ,okręgu , Polski, czy czołówkę z  GP Polski  musieli mocno przecierać oczy ze zdumienia i uznać wyższość ,,szuwarków wałeckich'' ponieważ i tym razem Puchar Turnieju wędruje do Wałcza. Taki wyczyn udał się dotychczas tylko ekipie  z Koszalina .Zawody zakończyły się wręczeniem zasłużonych Pucharów, medali , oraz tradycyjnie  losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników. W roku następnym gospodarzem Turnieju będzie Okręg Szczecin ,a miejscem rozgrywek rzeka  Odra. Zapraszamy. Poniżej fotorelacja.

 

Miejsce rozgrywek - nowy deptak  nad Notecią

 

Kol Karol Dąbrowski - etatowy ......zawodowy......zwycięzca sektora B

 

Kol.  Andrzej Gałanik - nieźle podpuścił konkurencje.

 

Kol. Przemysław Pędziński - i popędził w sektorze F ....do zwycięstwa.

 

Kol. Rafał Janczarski - nowy zawodnik naszej drużyny.

 

Kol. Adam Dukarski - jest moc....

 

Kol. Józef Stencel - rzeki to jego specjalność.......

 

 

Kol. Jan Romańczak - ciągle na topie.

 

 

Kol. Krzysztof Piechowiak - Z kontuzją też można wygrywać!

 

Kol Marek Obarski - Magic...w pełnym tego słowa znaczeniu...zwycięzca sektora I

 

 

Kol Hieronim Stasiak - Kierownik zamieszania.......twórca wałeckiego Dream Teamu.

 

Łowcy Nagród Koła Wałcz - Miasto

 

 

I z syćkich tych kanistrów pić będziem........;-)

 

 

 

Sektorowe jedynki w towarzystwie Zarządu Okręgu Nadnoteckiego 

 

A za roczek do Szczecina ....pojedziecie???........

 

 

.......i dorsza proszę nie przynosić ...drugi raz się nie nabierzemy ;-)

 

 

 

...Panie Józefie .........widział pan gdzieś wodę dla zawodników :-)

 

 

Zwycięzcy sektorów................

 

Szczęśliwa karta sektorów wylosowana ręką Hieronima.

 

 

Sensas ...Traper... i   Zielony Ludzik - czyli asy Koła Wałcz Miasto

 

 

 

 

*********************************************************

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2018

W dniu 03.05.2018 na jez. Raduń Duzy (półwysep Strączno) odbyły się coroczne Mistrzostwa o miano najlepszego spinningisty w naszym kole. W rywalizacji udział wzięło 15 zawodników z Wałcza i jeden z Bornego Sulinowa. Pogoda mimo że dopisała to jednak drapieżniki były nieco chimeryczne  - tylko 4-rech szczęśliwców przyniosło do wagi ryby ....ale za to dwa komplety szczupaków przed czasem....Wszyscy uczestnicy mieli ryby na ,,kiju''.....jednak do wymiaru czasami brakowały milimetry. Po podsumowaniu okazało się że nowym Mistrzem Koła zastał kol . Jarosław Sienkiewicz który wyprzedził kol. Łukasza Piaseckiego i Władysława Stasiłowicza.....czwarte miejsce przypadło Krzysztofowi Ustrzyckiemu - weteranowi spinningu w naszym Kole. Zawody zakończyły się wręczeniem przez Prezesa Koła Wałcz Miasto  Pucharów ,medali ,nagród oraz ciepłym posiłkiem. Zawody sędziowali Jerzy Hamulski oraz Franciszek Lewicki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Poniżej pełne wyniki oraz galeria.

Wyniki

 

Zwycięzcy - na pierwszym planie od lewej : Jarosław Sienkiewicz , Łukasz Piasecki , Władysław Stasiłowicz , Krzysztof Ustrzycki oraz junior Dawid Zaniewski

 

\

Junior Dawid Zaniewski odbiera nagrodę z rąk Prezesa T. Kaczorowskiego za wytrwałość........

 

Dwa słowa dla zwycięzców...................

Puchar....no i medalll....

 

Ostatnie ,,namaszczenie'' przed startem - Prezes T Kaczorowski i sędzia główny Jerzy Hamulski

 

Krzysztof Ustrzycki - 4te miejsce.......jeden trening i kto wie........

 

Zwycięzca zawodów Jarosław Sienkiewicz oraz zdobywca drugiego miejsca Łukasz Piasecki

 

Tomasz Lisowski i Mariusz Nadolny - chłopaki nadal nie płaczą....coraz bliżej sukcesu.

 

Junior Dawid Zaniewski.....twarda sztuka , na sukcesy nie będziemy długo czekać.

 

A podobno ktoś rybę złowił.............

 

 

Głowni animatorzy sportu wędkarskiego......Franciszek Lewicki, Tadeusz Kaczorowski i Jerzy Hamulski

 

I kto wygrał????.........

 

Zawodowiec Jerzy Michalik ...po walce................

 

Jerzy Hamulski ...niezmordowany organizator ,sponsor i sędzia......

 

Mistrz Koła 2018 Jarosław Sienkiewicz

 

 

************************

Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego  Chodzież    22.04.2018

 

W niedzielę 22.04.18 r na jez. Strzeleckim w Chodzieży odbyły się  pierwsze zawody  zaliczane do GP  Okręgu .W zawodach udział wzięło 38 zawodników , w  tym 8 drużyn . Zwyciężyła ekipa Złotej Kaczki z Piły przed drużyną z Chodzieży  oraz  naszą - Wałcz Miasto. Pogoda po raz kolejny wyjątkowo dopisała i na większości stanowisk nie było nawet niewielkiego wiatru. Na sektorach  A i B początkowo nie było zbyt wiele ryb , później pojawiły się płocie i leszczyki oraz ukleje...W sektorze C niemal od początku można było liczyć na całe stada powyższych rybek. Największe wyniki padły właśnie w tym sektorze :.....Radosław Włoch ze Złotej Kaczki - 9595 pkt  i drugi wynik zawodów 7415 pkt - Hieronim Stasiak z naszego Koła. Pozostałe wyniki poniżej.

 

Dobry początek..............Wałcz - Miasto.......brązowi medaliści pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego

 

kol. Hieronim Stasiak

 

Kol. Karol Dąbrowski

 

 

Kol .Marek Obarski

 

 

********************************************************************************

Zebranie Sprawozdawcze Koła Wałcz - Miasto za Rok  2017

 

 

W dniu 26.02.18 w Klubie Garnizonowym Brygady Wsparcia odbyło się zebranie podsumowujące rok 2017.

Spotkanie otworzył Prezes Koła kol. Tadeusz Kaczorowski który pozytywnie kontynuuje  naszą już.....67 letnią historię działalności .

W ubiegłym roku najważniejszym wydarzeniem organizacyjnym był 12  Zjazd Okręgu Nadnoteckiego który odbył się 10.czerwca w Pile , podczas którego dokonano wyboru nowych władz Zarządu Okręgu. Prezesem został ponownie kol. Czesław Pachowicz, natomiast z ramienia naszego koła do zarządu  weszli:

Kol. Tadeusz Kaczorowski

Kol. Alfred Kowalski

Kol. Jerzy Hamulski

Ponadto tematami zjazdu były - działalność organizacyjna , zagospodarowanie wód, sport , gospodarka finansowa ,praca z młodzieżą i wiele innych.

W dalszej części omówione zostały sprawy organizacyjne koła. I tak .... stan na dzień 31.12.2017  wynosił 531 członków  z tendencją wzrostową a budżet koła wyniósł ok. 50714 zł z kosztami na poziomie 45721 zł

na które złożyły się głównie zakupy materiału zarybieniowego, podatki , opłaty, naprawy i ubezpieczenia Domu Wędkarza , działalność sportowa ,organizacja imprez lokalnych oraz działalność ogólno organizacyjna.

Następnie podsumowano działalność sportową koła. W  roku 2017 zorganizowano 12 zawodów w 4 dyscyplinach oraz 2 festyny z zawodami rodzinnymi.

W poszczególnych dyscyplinach Mistrzami Koła na rok 2017 zostali:

 

Podlodowa -  kol. Hieronim Stasiak

Spinningowa - kol. Nadolny Mariusz

Spławikowa - kol. Łukasz Piasecki

Muchowa -  kol. Jarosław Sienkiewicz

 

W klasyfikacji o Tytuł  Wędkarza Roku najlepszymi okazali się:

 

1. kol. Jarosław Sienkiewicz       39 pkt.

2. kol. Dariusz Chorębała            34 pkt

3. kol. Jerzy Michalik                   31 pkt.

4. kol. Piasecki Łukasz                28 pkt.

5. kol. Czech Leszek                    21 pkt.

6. kol . Witkowski Ryszard         19 pkt.

 

W konkursie Największa Ryba zwyciężył  kol. Tomasz Lisowski.

 

Sukcesami zakończył się także ubiegły rok dla naszej ,, exportowej " drużyny spławikowej która w podstawowym składzie : Hieronim Stasiak, Karol Dąbrowski, Łukasz Białas wygrała wiele imprez min. prestiżowy Memoriał - Turniej Miast im. prof. Zbigniewa Religi na rzece Warcie k. Gorzowa oraz utrzymała ( po raz kolejny ) v - ce  mistrzostwo w klasyfikacji Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego .

W dalszej części wyróżniono  za wsparcie w organizacji prac koła - działaczom , sponsorom, lokalnym władzom oraz mediom. Wśród wyróżnionych kolegów znaleźli się :

 

kol. Alfred Kowalski

kol. Franciszek Lewicki

kol. Jerzy Hamulski

kol. Zbigniew Rzepka

kol. Marcin Marczewski

kol. Ryszard Adamczewski

kol. Stanisław Kaziukajtis

 

Szczególne podziękowania otrzymali także :

 

V-ce Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Bogusław Liberadzki

Burmistrz Wałcza - Bogusława Towalewska

Starosta Wałecki - Bogdan Wańkiewicz

Sekretarz Starostwa - Zbigniew Wolny

Wójt Gminy Wałcz - Jan Matuszewski

Nadleśniczy N. Płytnica - Paweł Kałużyński

f. GRAFF - Jacek Antoniewicz

Wiadomości Wędkarskie - M. Kluczek

Okręg Nadnotecki - Cz. Pachowicz

Radny Powiatu Wałeckiego - Marek Pawłowski

Sklep Jubilerski - R . E.  Szczygłowscy

 

Zebranie zakończono przyjęciem i przegłosowaniem wniosków:

 

- zakazu połowu ze środków pływających na jeziorze Ostrowiec Duzy (Klubowe) od 2019 r.

- zgłoszenia do zarządu okręgu wniosku o opublikowanie operatów wodno- prawnych na każde jezioro (ilościowo w gatunkach ryb).

- o zorganizowanie Biesiady Wędkarskiej integrującej lokalne środowisko wędkarskie Wałcza.

 

Wnioski przyjęto większością głosów.

 

                                                                                                   Zarząd Koła Wałcz Miasto

 

 

Fotorelacja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****************************************************************************************************

 

40 lipień Drawy 2017

 

W dniu 8 października br. na rzece Drawa przy Leśniczówce Dębina odbyły się 40 Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie „Lipień Drawy".

Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Wałcz oraz Polski Związek Wędkarski Koło Wałcz Miasto.  Na starcie stawili się zawodnicy z: Piły, Łobza, Zielonej Góry, Poznania, Złotowa, Białogardu, Międzyrzecza, Trzcianki, Czarnkowa, Szczecina, Krajenki, Człopy i oczywiście Wałcza.
1  miejsce zajął Jan Olejniczak ze Złotowa
2  miejsce zajął Sylwester Jędrzejczak z Zielonej Góry
3  miejsce przypadło Davidowi Behrendt z Krajenki
4  miejsce zajął wałczanin Jarosław Sienkiewicz.

Ze względu na sympatyczna atmosferę , malownicze widoki i wysoki stan wody pozostali zawodnicy zajęli  równorzędnie 5 miejsce ;-)

Nagrodą główną w zawodach był rower ufundowany przez Burmistrza Miasta Wałcz - Bogusławę Towalewską
Obecna na zawodach Vice Burmistrz Joanna Rychlik – Łukasiewicz, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz pogratulowała wygranym.

Patronat medialny nad zawodami objął magazyn wędkarski „Wiadomości Wędkarskie".
Gorąco dziękujemy zarządowi koła PZW Wałcz Miasto za organizację tych wyjątkowych zawodów oraz przyłączamy się do gratulacji tegorocznym zwycięzcom  tej edycji. Oczywiście zapraszamy za rok.

 

Puchary za 1, 2, 3 miejsca oraz za największą rybę ufundowali:

               1- miejsce - Eurodeputowany- prof. Bogusław Liberacki,

               2-miejsce - Burmistrz miasta Wałcza - Bogusława Towalewska,

               3- miejsce- Burmistrz gminy Wałcz - Jan Matuszewski,

               za największą rybę- Burmistrz miasta i gminy Człopa - Zenon Kmieć.

Największą rybę złapał zwycięzca 1-go miejsca - Jan Olejniczak ze Złotowa.

 

40 Lipień Drawy - pełne wyniki - 08.10.2017

Lp Imię i Nazwisko Koło /Klub Długość ryby Ilosć  sztuk Punkty za czas Suma punktów Miejsce Punkty Wędkarz Roku
1 Olejniczak Jan Złotów 63,2  - łącznie/lipień 2 600 2080 1  
2 Jędrzejczyk Sylwester Zielona Góra 31,7 / lipień 1 - 740 2  
3 Behrendt Dawid Krajenka 30,4 1 - 720 3  
4 Sienkiewicz Jarosław Wałcz Miasto 30,3 1 - 720 4 8
5 Holeniewski Andrzej Semafor Piła - - - - 5  
6 Kutyła Marek Semafor Piła - - - - 5  
7 Laszuk Andrzej Łobez - - - - 5  
8 Błaszczak Gerard Poznań - - - - 5  
9 Kasprowicz Łukasz Białogard - - - - 5  
10 Turecki Zbigniew Międzyrzecz - - - - 5  
11 Dybowski Piotr Trzcianka - - - - 5  
12 Wiza Bogdan Trzcianka / Lubmor - - - - 5  
13 Czechowski Lesław Człopa - - - - 5  
14 Jaguś Michał Złotów - - - - 5  
15 Marek Damian Złotów - - - - 5  
16 Michalik Jerzy Wałcz Miasto - - - - 5 2
17 Dobrzański Czesław Wałcz Miasto - - - - 5 2
18 Witkowski Ryszard Wałcz Miasto - - - - 5 2
19 Leszczyk Piotr Wałcz Miasto - - - - 5 2
20 Chorębała Dariusz Wałcz Miasto - - - - 5 2
21 Chorębała Łukasz Wałcz Miasto - - - - 5 2
22 Marczewski Marcin Wałcz Miasto - - - - 5 2
23 Zdun Michał Wałcz Miasto - - - - 5 2
24 Zdun Andrzej Wałcz Miasto - - - - 5 2
25 Marońda Tomasz Wałcz Miasto - - - - 5 2

 

 

*************************************************************************************************

  Towarzyskie Zawody Spiningowe z łodzi Koła Wałcz Miasto - 24.09.2017 r.

Zawody wygrał kol.Leszek Czech. Uczestniczyło 12 zawodników, w tym 90-cio
letni
nestor wędkarstwa- kol.Zygmunt Chorębała, który został wyróżniony
okolicznościowym tabletem.

 

 

**************************************************

 

Wyniki Morskich Mistrzostw Koła 2017

 

 


 
Morskie Mistrzostwa
 

 
miejsce Nazwisko imię ryby punkty
1 Piasecki Łukasz 16 814
2 Leszczyk Jerzy 16 792
3 Chorębała Dariusz 15 751
4 Sienkiewicz Jarosław 13 662
5 Lisowski Tomasz 12 592
6 Stawski Bartłomiej 8 400
7 Witkowski Ryszard 8 390
8 Leszczyk Piotr 8 388
9 Jaronik Marcin 7 360
10 Nadolny Mariusz 6 283
11 Marczewski Marcin 5 258
12 Stańczak Leszek 5 242
13 Sawicki Tomasz 4 206
14 Izdebski Jan 3 161
15 Ambroży Jan x x

 

 

**************************************************************

Turniej 3 Miast - Drapieżnik Radunia - 10.09.2017

 

 

 

 

Zawody sędziowali:

Sędzia Główny - Józef Jezierski (sędzia klasy międzynarodowej).

Sędzia Zawodów - Ireneusz Obejmajer (sędzia klasy krajowej).

Sędzia Wagowy - Franciszek Lewicki

Sędziowie Kontrolni - Grzegorz Bryda, Ryszard Adamczewski, Zbigniew Rzepka, Alfred Kowalski.

 

Sponsorzy:

W-ce Przewodniczący Europarlamentu  - Prof. Bogusław Liberadzki.

Urząd Miasta Burmistrz Wałcza - Bogusława Towalewska.

Urząd Gminy Wałcz - Jan Matuszewski.

Producent Akcesoriów Wędkarskich - PALIA Bydgoszcz

Producent Markowej Odzieży GRAFF Wałcz

Zakład Jubilerski - SZCZYGŁOWSCY

Firma reklamowa SAVE Wałcz

Sklep rowerowo- wędkarski  J.R.Hamulski

Firma POWER TECH Wałcz

Radny Powiatu Wałeckiego  - Marek Pawłowski

 

Organizatorzy:

Urząd Miasta WAŁCZ

Urząd Miasta Ińsko

Urząd Miasta i Gminy Czaplinek

Koło PZW Wałcz Miasto

 

Wszystkim Uczestnikom oraz wyżej wymienionym serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

***********************************************************************

Rodzinne Zawody Wędkarskie Puchar Lata 2017

 

***************************************************************************************************************

Spławikowe GP Okręgu Nadnoteckiego - Puchar Philipsa   13.08.17

 

Po dłuższej przerwie odbyły się kolejne zawody zaliczane do GP Okręgu Nadnoteckiego. Nasze koło reprezentowane było w najsilniejszym składzie - kol. Łukasz Białas, kol Hieronim Stasiak, oraz kol. Karol Dąbrowski którzy pod okiem samego szefa do spraw sportu naszego koła kol. Ryszarda Adamczewskiego nie dali szans konkurencji i po raz kolejny przywieźli Puchar Prezesa Philipsa  do Wałcza. Przy słonecznej pogodzie zawodnicy budowali swoje wyniki głównie leszczykami łowionymi metodą odległościową - sektory A i B oraz tyczkami i ,,batem" sektor C .kol Łukasz w sekt A złowił nawet niewielkiego suma......którego musiał jednak wypuścić. Po ważeniu okazało sie że wszyscy repr. Koła Wałcz Miasto uzyskali 2 - gie wyniki w swoich sektorach  i z 6  punktami wychodzą na prowadzenie w klasyfikacji. Drugie miejsce zajęło koło Złota Kaczka z Piły (10 pkt) a Trzecie Złota Rybka także z Piły (19pkt). Warto tez dodać że Wałcz od tego roku na zawodach okręgowych ,indywidualnie reprezentuje także koło Relax  - którego reprezentant - Kubiak Damian zwyciężył w sektorze C...gratulujemy. Mamy nadzieję ze nasi koledzy wkrótce wystąpią w drużynie....

Poniżej wyniki:

 

 

Łowcy pucharów koła Wałcz Miasto w komplecie - na pierwszym planie od lewej kol. Łukasz Białas , kol Ryszard Adamczewski, kol Karol Dąbrowski i Kol Hieronim Stasiak.......

 

 

 

 

 

 

 

 

***************************************************************************************************

 Festiwal Dwóch Jezior 09.07.2017

 

 

 

 

 ***************************************************************************************

 

 

IX Spiningowy Turniej Trzech Miast

III Turniej Wielkiego Raka

Ińsko

 

 

            W dniu 01.07.2017 r. wędkarze spinningiści z Łobza, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Lubasza, Świdwina, Czarnkowa, Czaplinka, Koszalina, Poznania i Wałcza o godz. 800 rozpoczęli zawody pływając na łodziach po jeziorze w Ińsku. Organizatorem zawodów jak zwykle był Burmistrz Ińska oraz Ińskie Centrum Rybactwa.

Zawody odbyły się przy dość sprzyjającej pogodzie, niemniej jednak wracających z jeziora wędkarzy przywitał obfity deszcz. Organizatorzy i wędkarze mimo to byli zadowoleni ponieważ złowiono łącznie 49 ryb w tym 4 szczupaki największy ważył około 2.5 kg, pozostałe ryby to okonie , z rybą wróciło 11 wędkarzy.

Zawody wygrał przedstawiciel Ińska Pan Jan Szostak z 2825 pkt. drugi był Niźnik Tomasz 2545 pkt. z Ińska, trzeci Piesiakowski Adam z Łobza 955 pkt., czwarty Hawka Maciej z 910 pkt z Kalisza Pomorskiego, piąty Nowak Artur z 795 pkt. z Lubasza a szósty był  Piłka Grzegorz z 660 pkt. z Kalisza Pomorskiego.

Wędkarze walczyli o puchar v-ce Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Profesora Bogusława Liberadzkiego, który wręczył członek Zarządu Okręgu Nadnoteckiego Pan Jerzy Roch Hamulski. Sponsorami pozostałych nagród byli: Urząd Miasta Ińsko, Lokalna Grupa Działania Wiejskiej Inicjatywy Rozwoju oraz Gospodarstwo Rybackie w Ińsku. Turniej Trzech Miast jest objęty patronatem medialnym Miesięcznika Wiadomości Wędkarskie.

 Nagrody wręczali Burmistrz Ińska Jacek Liwiak, v-ce Burmistrz Miasta Wałcz Agnieszka Rychlik oraz Sekretarz Gminy Czaplinek Katarzyna Szlońska. Ińskie Gospodarstwo Rybackie przygotowało dla uczestników i zaproszonych gości zawodów poczęstunek w postaci smażonej sielawy.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: sędzia główny Jerzy Roch Hamulski, sędzia sekretarz Franek Lewicki, sędzia wagowy Ryszard Adamczewski. Na zakończenie zawodów głos zabrał Burmistrz Ińska, który podziękował za udział w zawodach oraz zaprosił do Wałcza na turniej kończący edycję Spiningowego Turnieju Trzech Miast, który odbędzie się 09.09.2017 r. na jeziorze Raduń.

 

Jerzy Roch Hamulski

 

 

WYNIKI

IX Spiningowy Turniej Trzech Miast

III Turniej Raka Ińsko

Lp.

Nazwisko imię

Koło, klub

Ilość ryb

Punkty

Miejsce

1.

Szostak Jan

Ińsko

6

2825

1

2.

Niźnik Tomasz

Ińsko

2

2545

2

3.

Piesiakowski Adam

Łobez

1

955

3

4.

Hawka Maciej

Kalisz Pomorski

6

910

4

5.

Nowak Artur

Lubasz

6

795

5

6.

Piłka Grzegorz

Kalisz Pomorski

6

660

6

7.

Kurlapski Tadeusz

Świdwin

4

535

7

8.

Osowski Tadeusz

Czaplinek

2

445

8

9.

Sobczak Mieczysław

Czaplinek

2

375

9

10.

Tynny Krzysztof

Czaplinek

2

365

10

11.

Książek Andrzej

Koszalin

3

325

11

12.

Kamycki Eugeniusz

Poznań

0

0

15

13.

Głodny Bartłomiej

Świdwin

0

0

15

14.

Idzikowski Wojciech

Poznań

0

0

1

**********************************************************


Wyniki z Muchowych Mistrzostw Okręgu które odbyły się 04.06.2016r. na 
rzece Piława i Gwda na żywej rybie, startowało 9 zawodników.  1 tura
odbyła się na rzece Piława - odcinku specjalnym , 2 rura na rzece Gwda
koło Krępska . W ogólnej klasyfikacji Mistrzem Okręgu został:
                 kol. JAROSŁAW SIENKIEWICZ

 2 miejsce kol.Artur Andrzejewski - Piła,
 3 miejsce kol.Adam Kalibaba - Złotów,
 4 miejsce kol.Michał Jagusz - Złotów, 
 5 miejsce kol.Jan Olejniczk Złotów,
 6 miejsce kol.Piotr Leszczyk - Wałcz.
                     GRATULUJEMY.....!!!
 

********************************************************************************

Turniej Miast - memoriał im. Prof. Z. Religi

W dniu 15.06.2017r. na rzece Warcie k. miejscowości Świerkocin gm. Witnica odbyły się cykliczne Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Spławikowe : Turniej Miast - Memoriał im. Prof. Zbigniewa Religi . Organizatorem tegorocznej edycji był Okręg PZW w Gorzowie Wielkopolskim . Patronami medialnymi - portale wędkarskie: Zachodniopomorskie Wędkowanie (www.zpw.pl) oraz Wędkarski Relaks (www.wedkarskirelaks.pl).W tych prestiżowych zawodach przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie , udział wzięło 11 dziesięcioosobowych ekip z Gorzowa ,Okręgu Gorzowskiego ,Piły, Poznania ,Zielonej Góry, Koszalina , Kostrzynia oraz Wałcza - łącznie 110  zawodników. W Turnieju po raz pierwszy od początku rozgrywek (od 2009r), udział wzięła reprezentacja Koła Wałcz - Miasto w składzie: kol. Hieronim Stasiak ( kierownik drużyny), kol. Karol Dąbrowski, kol. Łukasz Białas, kol. Marek Obarski ,kol. Krzysztof Piechowiak ,kol Jacek M., kol.Józef Stencel, kol Jan Romańczak, kol Marek Skiba i kol. Grzegorz Kircherstein. Po czterogodzinnych zmaganiach i podsumowaniu wyników ze wszystkich sektorów okazało się że zwycięzcami  zmagań zostali debiutanci z Wałcza! Wyprzedzając  znakomite ekipy : z Piły - 2 miejsce( z drużynowym mistrzem Europy w składzie - M. Geislerem) oraz utytułowany klub ,,Dorado" z Gorzowa - 3 miejsce. Dodatkowo nasz czołowy zawodnik kol. Karol Dąbrowski uzyskał najlepszy indywidualny wynik zawodów - waga ponad 8,5 kg ryb. Swoje sektory wygrali także - łowiący po długiej przerwie- kol. Marek Skiba   i najstarszy nasz zawodnik -kol Józef Stencel. Szczegółowe wyniki na foto poniżej. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem, wręczeniem medali ,pucharów  oraz nagród , które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników. Organizatorem kolejnej edycji Turnieju Miast będzie nasz rodzimy....Okręg Nadnotecki w Pile. Mamy nadzieje że kolejny występ będzie równie udany! Warto dodać że dotychczasowymi zwycięzcami Turnieju od 2009 r.  byli Gorzów(2009), ZO Koszalin (2010), Olsztyn (2011),Milo Skwierzyna(2012), Bogdaniec (2013), ZO Poznań (2014), ZO Koszalin (2015), PZW Kostrzyn (2016).

TEAM Wałcz - Miasto .....Od lewej stoją.. kol. Jacek, kol, Krzysztof Piechowiak., kol Marek Skiba ,kol Jan Romańczak, kol. Józef Stencel . niżej ....kol. Hieronim Stasiak , kol Karol Dąbrowski, kol. Grzegorz Kirchersein i kol Marek Obarski brak kol. Łukasza Białasa...pilny wyjazd tuż po zawodach.

Rozpoczęcie - dobre ...jeszcze lepszego początki............

Rzut oka na utytułowaną konkurencję.......

Chwilka zadumy.............

....I losowanie kopert z miejscami w sektorach - senior ekipy kol. Józef Stencel...szczęśliwa ręka i ...doswiadczenie!

 

Kol. Marek Obarski.....świetny logistyk i organizator i zawodnik.....w tym jest moc!

 

Kol Karol Dąbrowski......mistrz już wie.....

 

Szczęśliwa karta startowa z przydzielonymi sektorami..........

WARTA...sektor B i C

 

Stanowisko Kol. Hieronima...........wszędzie busz a go ni ma..;-)

...Uśmiechnięci gospodarze. ;-).....zakończenie zawodów......

 

kol. Jan Romańczak......i szczęśliwe losowanie nagród ;-)

kol. Marek Skiba z małżonką.....no i wynik musiał być :-)

Poznańskie ramię naszego Koła......kol. Jacek M. i  kol. Krzysztof Piechowiak  z Trenerem.

kol. Grzegorz Kircherstein.....z  zawodów na zawody coraz lepszy.

Kol. Karola Dąbrowskiego znają wszyscy.... nie bierze jeńców...zabiera wszystko.... :-)

Kierownik ekipy - kol. Hieronim Stasiak.......spokojnie ....ale zawsze skutecznie i do celu!

 

Podziękowania dla WSZYSTKICH  osób zaangażowanych w przygotowania do startu w Turnieju Miast a w szczególności Prezesowi Koła Wałcz - Miasto Kol. Tadeuszowi Kaczorowskiemu któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia......

 

******************************

 

 MUCHOWE MISTRZOSTWA KOŁA WAŁCZ - MIASTO

W dniu 11.06.2017 r. odbyły się Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz na rzece
Dobrzyca w miejscowości Czapla. Startowało 5 osób, zawody rozegrały
się na żywej rybie, złowiono jednego pstrąga potokowego 32,2 cm oraz
dwa lipienie 31,2cm i 31,8 cm. 
1 miejsce kol. Jarosław Sienkiewicz. 
2 miejsce kol. Dariusz Chorembała. 
3 miejsce kol. Jerzy Michalik. 
 

 

                                                 *************************

IX Festiwal Wędkarski w Czaplinku

IX Festiwal Wędkarski, który w ten weekend 3 czerwca odbył się na jeziorze Czaplinku rozpoczął tegoroczny Turniej Trzech Miast.
W zawodach uczestniczyło 31 wędkarzy z Czaplinka, Połczyna Zdroju, Wałcza, Kalisza Pomorskiego, Ujścia, Słupska, Świdwina i wielu innych miejscowości.

Po krótkim przywitaniu i omówieniu regulaminu przez Prezesa PZW Koło w Czaplinku oraz sędziego głównego, burmistrz Czaplinka dał sygnał do startu wystrzałem z pistoletu, a wędkarze wypłynęli na łowy.
Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godz. 8:00. Pogoda tego dnia dopisała, jednakże nie tylko pogoda, ale również warunki astronomiczne decydują o połowach. Tym razem nie były one zbyt sprzyjające, a potwierdza to fakt, że tylko dziewięciu wędkarzom udało się złowić ryby. Podczas 5-godzinnej rywalizacji złowiono łącznie ponad 7,5 kg ryb, głównie szczupaki i okonie.
Jak na dobre zawody przystało rywalizacja trwała do ostatnich chwil, a dobre humory i koleżeńska atmosfera nie opuszczały zawodników, którzy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Podsumowanie zawodów nastąpiło o godzinie 14:00. Sędzia główny odczytał wyniki, które przedstawiały się następująco.
- I miejsce Krzysztof Tynny z Czaplinka
- II miejsce Tadeusz Kurlapski ze Świdwina
- III miejsce Andrzej Książek z Połczyna Zdroju
- IV miejsce Patryk Matlak z Szamocina
- V miejsce Grzegorz Piłka z Kalisza Pomorskiego
Zwycięzcy IX Festiwalu zostali obdarowani nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Gminę Czaplinek, które wręczył zastępca burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor. Gratulacje dla wszystkich zawodników i puchar za zdobycie pierwszego miejsca ufundował i wręczył Dyrektor Okręgowego Biura Prof. dra hab. Bogusława Liberadzkiego V-ce Przewodniczącego  Parlamentu Europejskiego Jerzy Roch Hamulski.  

Serdeczne podziękowania należą się sędziom zawodów, osobom dbającym o bezpieczeństwo tj. OSP Czaplinek oraz Straży Rybackiej, a także wszystkim zawodnikom za postawę fair play oraz wprowadzenie niepowtarzalnej atmosfery, wykazując się dużym kunsztem wędkarskim zachowując przy tym zdrowy dystans do rywalizacji.

Kolejne zawody z cyklu Spinningowego Turnieju Trzech Miast odbędą się w Ińsku 1 lipca 2017 r. oraz w Wałczu 9 września 2017 r.

Poniżej klasyfikacja zawodników w IX Festiwalu Wędkarskim w Czaplinku. 

Lp.

Zawodnik

Ryba

Ilość sztuk

Waga ryb

Ogółem

1.

Krzysztof Tynny

szczupak

1

1580

1580

2.

Tadeusz Kurlapski

okoń

szczupak

2

1

285

1180

1465

3.

Andrzej Książek

szczupak

1

1305

1305

4.

Patryk Matlak

szczupak

1

1225

1225

5.

Grzegorz Piłka

okoń

5

1030

1030

6.

Mirosław Ścibisz

okoń

3

365

365

7.

Walenty Janczurewicz

okoń

1

300

300

8.

Tadeusz Osowski

okoń

1

90

90

9.

Maciej Hurka

okoń

1

85

85

 

 

 

 

 

*******************************************************

Wyniki wieloboju wędkarskiego na Dzień Dziecka - Raduń 28.05 2017:

 

 

               1. Józefkowicz Jakub

               2. Pająk Oliwier

               3. Dąbrowska Julia

               4. Nadolna Martyna

               5. Lisowska Paulina

               6. Krasiczuk Maria

 

Przy słonecznej pogodzie na wałeckiej promenadzie gwiazd, po raz kolejny koło PZW Wałcz Miasto zorganizowało dziecięcy wielobój wędkarski - łowienie spławikowe , strzelanie z wiatrówki ,oraz rzuty do celu .Wszystkie dzieci celnie strzelały ,rzucały  i  łowiły ryby, z czego opiekunowie i dzieci byli bardzo zadowoleni. Dzieci zostały nagrodzone wieloma upominkami w postaci wędek i sprzętu wędkarskiego. Dla wszystkich uczestników były też pączki, napoje i zupa grochowa. Ogółem startowało 17 młodych uczestników wraz z  osobami towarzyszącymi...a i kibiców też nie brakowało...Łowiono głównie uklejki i płocie a i okonek się trafił.....

 

poniżej galeria zdjęć - wymagany program do obsługi  plików PDF :

pdf\APC plik obrazu(1).pdf

pdf\APC plik obrazu(2).pdf

 

************************************************************

 

Spławikowe Mistrzostwa Koła Koła Wałcz Miasto

W dniu 07.05.2016r na jez. Raduń Duży odbyły się zawody o tytuł Mistrza Koła. W zawodach udział wzięło 11 zawodników którzy przez 3 godziny w nieustającym deszczu wytrwale łowili płotki ,leszcze ,uklejki i ...jazgarze. W tych niekomfortowych warunkach Mistrzem Koła został:

kol. Łukasz Piasecki - 2520 pkt

Kolejne miejsca zajęli:

2 .   kol. Michalik Jerzy -1995 pkt

3.   kol. Adamczewski Ryszard - 1610 pkt

4.   kol. Stasiak Hieronim - 1595 pkt

5 .   kol. Kaziukajtis Stanisław 1025 pkt

6.   kol . Sienkiewicz Jarosław 660 pkt

7.    kol. Witkowski Ryszard 550 pkt

8.    kol. Kuriata Grzegorz 525 pkt

9.   kol. Białas Łukasz 340 pkt

10. kol. Dąbrowski Karol 300 pkt

11. kol. Chorębała Dariusz 175 pkt

Ciepły posiłek, puchary ,medale i drobne upominki ufundowali:

Zarząd koła Wałcz Miasto

Firma Match Pro - Krzysztof Kałużny rep. przez kol. Karola Dąbrowskiego

kol. Hieronim Stasiak

 

*******************************************************

Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 01.05.2017- rz. Noteć - Czarnków

Dzień po naszym sukcesie w Chodzieży rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu GP Okręgu. w tej edycji wystartowała rekordowa liczba drużyn bo aż 12 drużyn i 16 zawodników indywidualnych. Drużynowymi Mistrzami Okręgu zastało koło Złota Rybka z Piły ,2 mce zajęło koło Nałęcz z Czarnkowa a trzecie koło Pilanin z Piły. Koło Wałcz Miasto tak jak poprzednio reprezentowali - K. Dąbrowski, Ł. Białas , H. Stasiak i junior Łukasz Chorębała...niestety warunki pogodowe i przewrotny los sprawił że nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku........ryby jakby wywiało i połowa często czołowych zawodników po 4 godzinach łowienia z niedowierzaniem oglądała swoje siatki gdzie nie było - ŻADNEJ rybki....większość z tych co mogła pochwalić się jakimkolwiek połowem posiadała pojedynczą uklejkę lub płoteczkę :-)....     na tym tle ekstraklasę pokazał nasz kol. Karol Dąbrowski zdobywając w sektorze C na stanowisku  nomen omen 13 - 2000 punktów.....i był to najwyższy wynik zawodów! Gratulacje!!! Drugi wynik 1320 pkt zaliczył kol Wojna Łukasz z Krzyża łowiący indywidualnie , a trzeci kol Hebel Dawid ze Złotej Rybki Piła -725 pkt i Szykowny Krzysztof z Nafty Piła - 700pkt......reszta wyników oscylowała w okolicach zera:-)...ryby górą! Organizatorzy mimo starań i świetnego cateringu...na wyniki nie mieli już wpływu...jednak następne zawody zorganizują już chyba w innym miejscu tej malowniczej rzeki.

Zwycięzca sektora A oraz klasyfikacji indywidualnej....kol Karol Dąbrowski

trener ....Ryszard Adamczewski.. jutro będzie już tylko lepiej.....;-)

 

****************************************

 

GP Okręgu Nadnoteckiego -Puchar Burmistrza Chodzieży -Spławik

W dniu 30.04.16 na jeziorze Strzeleckim w Chodzieży rozpoczęły się tegoroczne zmagania okręgowych spławikowców. Na starcie stanęło 6 drużyn oraz 9 zawodników indywidualnych. Nasze koło reprezentowali -Łukasz Białas sektor A, Karol Dąbrowski sektor B i Hieronim Stasiak sektor C. Pogoda tym razem okazała się łaskawa i każdy cieszył się posiadaniem większych lub mniejszych rybek....które chyba z powodu wcześniejszych chłodów nie współpracowały jak zwykle.Po 3 godzinach łowienia najlepszy wynik zanotował łowiący w sektorze C - kol. Lachowicz Łukasz z koła Trzcianka Miasto zdobywając 3405 pkt ,w sektorze A bezkonkurencyjny był nasz reprezentant kol. Białas Łukasz -2990pkt a w sektorze B zwyciężył kol. Włoch Radosław -2775 przed naszym asem kol Dąbrowskim Karolem - 1900 pkt, który dzielnie walczył z wiatrem i sąsiadami ;-).Po podsumowaniu wyników okazało się że nasza drużyna ZDOBYŁA tegoroczny puchar Burmistrza zdobywając tylko 5 punktów ...za nami uplasowały się drużyny : Piła-Złota Kaczka ( 2 mce-13pkt ) i Trzcianka Miasto (3 mce -14pkt)...dopiero na 4 miejscu ekipa z Chodzieży z drużynowym mistrzem europy w składzie ( kol.M.Geislerem)..16pkt.Organizatorzy jak zwykle zapewnili sympatyczną obsługę ,nagrody i ciepły posiłek. Pozdrawiamy:-).

Zwycięzcy Pucharu Burmistrza Chodzieży ..od lewej...Karol Dąbrowski, Łukasz Białas, Hieronim Stasiak

********************************************************************************************************

Zebranie  sprawozdawczo-wyborcze Koła Wałcz - Miasto

 

W dniu 06.03.17 r. o godz.17 .00 w Klubie Garnizonowym BWD  na ulicy  Mazowieckiej 2 w Wałczu  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze naszego Koła. Obrady otworzył Prezes Koła  kol. Tadeusz Kaczorowski witając przybyłych członków oraz zaproszonych gości ,między innymi - Burmistrz Miasta Wałcza panią Bogusławę Towalewską oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica pana Pawła Kałużyńskiego . Po uroczystym wstępie wyznaczono przewodniczącego zebrania - kol. Jerzego Hamulskiego  oraz sekretarza kol. Marcina Marczewskiego którzy przedstawili kandydatów do władz koła oraz poszczególnych komisji (patrz zakładka Zarząd). Po krótkim głosowaniu  Prezesem Koła Wałcz -Miasto na kolejną kadencję został:

kol. Tadeusz Kaczorowski

Następnie podsumowano rok ubiegły wręczając odznaczenia związkowe i medale:

kol. Marczewski Marcin - srebrna odznaka PZW

kol. Lewicki Franciszek - medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

kol. Bogusława Towalewska -   medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

kol. Wziątek Stanisław -  medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

W dalszej części zebrania Prezes kol. Tadeusz Kaczorowski wręczył drobne upominki dotychczasowym członkom zarządu , zaproszonym gościom oraz podsumowano konkurs Wędkarz Roku 2016 . W tej klasyfikacji tytuł Wędkarza Roku zdobył:

kol. Jarosław Sienkiewicz

2.miejsce - kol. Leszczyk Piotr

3.miejsce - kol Sawicki Tomasz

(kolejne miejsca w zakładce Wędkarz Roku)

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary i upominki- serdecznie GRATULUJEMY!

Po dekoracji Prezes odczytał sprawozdanie z działalności  zarządu koła oraz sprawozdanie finansowe z których  wynika że:

1. Stan członków koła na dzień 31.12.16 wynosi 526 członków.

2. Dochody koła w 2016r wyniosły - 47941,40 zł

3. Koszty koła w 2016r wynosiły -34491,67 zł

Następnie ustalony został preliminarz budżetowy na 2017r oraz przegłosowano wniosek o udzielenie absolutorium dla zarządu koła - które w głosowaniu jawnym zastały przyjęte.

Komisja spraw i wniosków przedstawiła i przyjęto pod głosowanie następujące postulaty:

1.Wystąpienie do Zarządu Okręgu o odłowy kontrolne suma na jez. Ostrowiec Mały i Duży - wniosek odrzucono    większością głosów.

2.Wystąpienie do Zarządu Okręgu o udostępnienie danych o zarybieniach na wodach w okolicy Wałcza - wniosek przyjęto większością głosów.

3.Wniosek o dodatkowe zarybienie sandaczem jez. Raduń Duży - wniosek przyjęto większością głosów.

Ustalono także listę imprez zaliczanych do konkursu Wędkarz Roku w 2017r - patrz zakładka Kalendarz Imprez

Na zakończenie zebrania Przewodniczący kol. Jerzy Hamulski złożył życzenia owocnej pracy nowemu Zarządowi Koła Wałcz - Miasto, Komisji Rewizyjnej, Sądowi Koleżeńskiemu oraz przekazał życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata dla wszystkich wędkarzy.


 

 

ZAWODY PODLODOWE KOŁA WAŁCZ - MIASTO -  2017

W dniu 12 .02.17  w Wałczu, na j.Raduń Duży  na zatoce ,,morzyckiej" rozegrane zostały Podlodowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto.W zawodach udział wzięło 13 najbardziej odpornych na mróz członków naszego koła.Pogoda nie rozpieszczała ....przy minus 7 stopniach i dość silnym wietrze który potęgował uczucie chłodu i przeszkadzał w sprawnym wyciaganiu  zestawów .

Podlodowym Mistrzem Koła na rok 2017 został:

kol. Hieronim Stasiak - 1 miejsce   1050 pkt.

 

Tytuły Wicemistrzów zdobyli:    kol. .Chorębała Dariusz         - 2 miejsce    510 pkt.

                                                      kol. Piasecki Łukasz               - 3 miejsce    405 pkt.

    

Tytuły Twardzieli Koła :            kol. Leszczyk Piotr                 - 4 miejsce    295 pkt

                                                      kol. Stasiłowicz Władysław   - 5 miejsce     290 pkt

                                                      kol. Sienkiewicz Jarosław     - 6 miejsce     250 pkt

                                                      kol. Stawski lech                    - 7 miejsce     195 pkt

                                                      kol. Michalik Jerzy                - 8 miejsce     170 pkt

                                                      kol. Marczewski Mariusz      - 9 miejsce     125 pkt

                                                      kol. Sawicki Tomasz               - 10 miejsce   80 pkt

                                                      kol. Burdun Piotr                   - 11 miejsce   60 pkt

                                                      kol. Nadolny Mariusz             - 12 miejsce  

                                                      kol. Lisowski Tomasz                -13 miejsce

Jak widać o rybki było raczej trudno... w pierwszej godzinie większość zawodników miała po ....1 sztuce . Zwycięzca zawodów od początku postawił na leszczyki z lewej strony zatoki i konsekwencja przyniosła sukces. Brały głownie niewielkie płotki , spore leszczyki , jazgarki i okonie. Rybki reagowały zarówno na ochotkę jak i na pinkę. Kluczem do sukcesu okazało się dokładne i ...oszczędne nęcenie oraz .....przemieszczenie się części zawodników pod prawy brzeg ,gdzie nieco lepiej brały płotki ;-).Wypada także Podziękować organizatorom zawodów i sędziom , Prezesowi kol. Tadeuszowi Kaczorowskiemu, kol. Jerzemu Hamulskiemu, oraz kol. Franciszkowi Lewickiemu za : nagrody ,ciepłe napoje , ognisko z kiełbaskami , fotorelacje i  sympatyczną oprawę .

W zwiazku z uatrakcyjnianiem konkursu Wedkarz Roku  punktacja w tej klasyfikacji naliczana będzie po zatwierdzeniu przez zarząd Koła nowego regulaminu - tj. po najbliższym  marcowym posiedzeniu zarządu koła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Zapraszamy na kolejne zawody.................

 

 

                                     *********************************************************************