RELACJE    Koło Wałcz - Miasto 2020

Na skróty :

1. Walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz - Miasto 09.03.20

2. Otwarte Mistrzostwa Koła  Wałcz - Miasto w dyscyplinie spławikowej 2020

3. Zawody Strefy Wałeckiej 2020

4. GP ON Puchar Mirola 2020

5. Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

6. Puchar Wójta Gminy Kaczory 2020

7. Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

8. Towarzyskie Spinningowe Zawody z Łodzi Koła Wałcz- Miasto 2020

9. Drużynowe zawody GP ON w Pile 27.09.20

10. Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2020 - Finał

 

 

Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2020 - Finał

W dniu 4 października 2020 r. na Zalewie Koszyce II w Pile odbyły się ostatnie Drużynowe zawody spławikowe z cyklu GP ON PZW pod patronatem koła Złota Kaczka z Piły . Nasze koło po zaciętym pojedynku z kolegami z Trzcianki zajęło ostatecznie wysokie  2 miejsce w klasyfikacji  generalnej. Gratulujemy !!! Po zawodach przystąpiono do podsumowania całorocznych zmagań wędkarskich z cyklu GP ON PZW zarówno w kat. indywidualnej oraz drużynowej w wędkarstwie spławikowym seniorów. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach  w 2020 roku okazali się:

 

Indywidualnie:

 I miejsce       – Kowaluk Andrzej – 19,5 pkt. – PZW Miasto Trzcianka

II miejsce       –  Obarski Marek – 20 pkt. – PZW Wałcz Miasto

III miejsce     – Skiba Marek – 23 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

IV miejsce     – Romańczak Jan – 26 pkt. – PZW Wałcz Miasto

V miejsce      – Błaszczyk Jarosław – 33 pkt. –  PZW Złota Rybka Piła

VI miejsce    –  Piotrowski Stanisław – 33 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

VII miejsce   – Nowakowski Damian – 35 pkt. – PZW Złota Rybka Piła

VIII miejsce – Pietrzycki Maciej – 36 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

IX miejsce    – Lachowicz Łukasz – 37 pkt. – PZW Trzcianka Miasto 

X miejsce     – Kuriata Grzegorz – 38 pkt. – PZW Relaks Wałcz 

 

Drużynowo :

I miejsce  – Koło PZW Trzcianka Miasto – 7 pkt.

II miejsce  – Koło PZW Wałcz Miasto –  9 pkt.

III miejsce  – Koło PZW Złota Kaczka I Piła – 14 pkt.

IV miejsce  –  Koło PZW Złota Kaczka II Piła – 18 pkt.

V miejsce  – Koło PZW Złota Rybka Piła – 21 pkt.

VI miejsce  – Koło PZW Pilanin Piła – 25 pkt.

VII miejsce – Koło PZW Mirol II Piła – 27 pkt.

VIII miejsce – Koło PZW Nafta Piła – 29 pkt.

IX miejsce – Koło PZW Piła Podlasie – 32 pkt. 

X miejsce – Koło PZW Mirol I Piła – 33 pkt.

***********

Drużynowe zawody GP ON w Pile - 27.09.2020

Nasi zawodnicy spławikowi po raz kolejny nie zawiedli i w przedostatnich zawodach drużynowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego  ponownie pokazali swoje mistrzostwo. Jak przystało na obrońców tytułu z 2019r  zdeklasowali  swoich konkurentów wywożąc z Koszyc tylko 5 punktów a idąca łeb w łeb w tabeli drużyna z Trzcianki zajęła dopiero 3 miejsce zdobywając 11pkt . Pogoda nie rozpieszczała brak słońca oraz padający cały czas deszcz mocno ograniczył zawodnikom wagi...ale na szczęście nie naszym.....kol Jan Romańczak - nasz nowy zawodnik wygrał zdecydowanie sektor z wagą 4050 pkt a  kol.Karol Dąbrowski i kol. Marek Obarski zajęli solidarnie 2 miejsca w swoich sektorach. Gratulujemy!!!!

********

 

Towarzyskie Zawody Spinningowe z Łodzi Koła Wałcz - Miasto 2020

 

16.08.20 tym razem na półwyspie w Strącznie odbyły się cykliczne zawody spinningowe z łodzi organizowane przez zarząd koła . Pogoda tym razem dopisała czego niestety o rybkach powiedzieć się nie dało....Zawody wygrał Piotr Leszczyk  łowiąc szczupaka o masie 915 pkt, drugie miejsce zajął kol. Parda Stanisław z 1 okoniem  520 pkt  a pełniący obowiązki prezesa koła kol. Dariusz Chorębała z trzema okoniami o łącznej masie 500pkt zajął trzecią pozycję .Ostatnie punktowane 4 miejsce przypadło naszemu skarbnikowi kol Witkowskiemu Ryszardowi który złowił 1 okonia za 160pkt. Zawody zakończyły się rozdaniem nagród oraz pieczonymi kiełbaskami.

 

*********

Muchowe Mistrzostwa Kola Wałcz - Miasto 2020

 

 W dniu 30.08.20 na rzece Dobrzycy rozegrane zostały Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz- Miasto 2020 . Muchowym mistrzem koła został Jerzy Michalik łowiąc trzy jelce jednego klenia i jednego pstrąga. Wyprzedzając Jarka Sienkiewicza trzy jelce oraz Ryszarda Witkowskiego dwa jelce, pozostali zawodnicy nie zapunktowali. Na zakończenie zawodów na zawodników i sędziów czekała kiełbasa ufundowana przez pełniącego funkcję prezesa Darka Chorębałę oraz zarząd koła. Po zawodach zawodnicy wymieniali się swoimi wrażeniami piekąc kiełbasę na ognisku i popijając kawą lub herbatą. Zawody zostały rozegrane w sympatycznej atmosferze i słonecznej pogodzie.
 


____________

Puchar Wójta Gminy Kaczory 2020

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego odbyły się w minioną niedzielę, tj. 23 sierpnia, na jeziorze Kopcze w Kaczorach.

Nasze koło reprezentowali koledzy Jan Romańczak, Karol Dąbrowski i Marek Obarski, zajmujc odpowiednio miejsca, Janek w sektorze C 3cie, Karol wygrywa sektor B, Marek 5ty w sek. A.

Z 9 punktami sektorywymi zajęli  drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Drużyną z Trzcianki, która zdobyła 7 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

_______________________________________________

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

Upalna niedziela 16.08.2020 nie zgromadziła licznie zawodników koła Wałcz- Miasto .Duże temperatury podobno nie powodują też wzmożonego żerowania drapieżników. Jednak jak się okazało nie było tak źle...nawet kol Ryszard Witkowski musiał uznać wyższość ok 3 kg szczupaka juz na początku zawodów .Drobne okonki współpracowały też dość licznie. Przy sporym audytorium plażowiczów licznie wypoczywających na półwyspie w Strącznie  - Mistrzem Koła został  kol. Jerzy Michalik - łowiąc szczupaka o wadze  1530 pkt. Tytuły wice Mistrzów przypadły kol . Lisowskiemu Tomaszowi (2 okonie 240pkt) i kol Hieronimowi Stasiakowi (1 okoń 85pkt) .Gratulujemy. Zawody perfekcyjnie sędziował kol. Ireneusz Obermajer. Poniżej foto - relacja.

 

_____________________________________________________________________

GP ON Puchar Mirola 2020

W upalną niedzielę 09.08.2020 na zalewie Koszyce 2 w Pile rozegrane zostały pierwsze w tym roku zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego. Nasza Drużyna w składzie kol. Marek Obarski , Karol Dąbrowski oraz Jan Romańczak  , potwierdzają dominującą role także w tym sezonie zdobywając 1 miejsce z 5 punktami przed Kołem Miejskim z  Trzcianki i złotej Kaczki z Piły. Gratulujemy!

Zwycięzcy Pucharu Mirola - Team Koła Wałcz - Miasto od lewej Karol Dabrowski , Marek Obarski i Jan Romańczak

 

*********

Zawody Strefy Wałeckiej 2020

 

Zawody spławikowe pod szyldem Strefy Wałeckiej to coroczna impreza wędkarska dla kół PZW z Wałcza i okolic. W tym roku zawody organizowane były przez koło PZW Karp w Człopie. Na arenę zmagań wybrano jez. Trzebin nieopodal Człopy. Jeziorko bardzo urokliwe, z bardzo czystą wodą i pięknymi lasami dookoła. Jednak co do walorów zawodniczo-wędkarskich mieliśmy sporo wątpliwości. Łowisko w ogóle nam nie znane, z typu tych „szuwarowych” (zakaz łowienia na tyczki) gdzie łowił się z pomostów. Wyniki zawodów z lat poprzednich, które udało się wygooglować, niestety potwierdzały nasze obawy co do tego jeziorka. Na szczęście w naszej 3 osobowej drużynie jako juniorkę mieliśmy Julką Dąbrowską! To właśnie ona pod czujnym okiem taty Karola zwyciężyła w sektorze juniorskim i uzyskując 1 pkt wyciągnęła całą drużynę na 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej! Gratulacje!

 

*********************************************

Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

W niedzielę 12.07.2020 koło Wałcz -Miasto zorganizowało cykliczne zawody o tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie spławikowej i jak już od trzech lat ponownie w formule otwartej. Na starcie zjawiło się tym razem 19 zawodników -  10 z naszego koła i 9 gości , między innymi z Piły ,Wyrzyska czy Chodzieży. Pomimo słonecznej pogody i mocnych zawodników ryby postanowiły że nie będą współpracować jak zwykle i wyniki po 4 godzinach łowienia były dalekie od planowanych....;-). W tych nietypowych warunkach najlepiej poradził sobie kol Łukasz Piasecki - zdobywając tym samym tytuł Mistrza Koła  a tytuły wicemistrzów przypadły tym razem dla kol Hieronima Stasiaka i kol. Jerzego Michalika . Wśród gości najlepszy wynik osiągnął kol Józef Stencel z koła Złota Kaczka z Piły , drugie miejsce kol Krysiak Krzysztof z Nafty Piła a trzecie kol. Kijek Roman z Chodzieży.

Niestety nie tylko ryby postanowiły zastrajkować ...posłuszeństwa odmówił także pożyczony od żony na tę okoliczność telefon i jak sie później okazało fotki robione były w trybie MAKRO.....co niestety odbiło sie mocno na jakości. Jeśli któryś z kolegów wykonał jeszcze jakieś zdjęcia to bardzo proszę o kontakt HERO1@interia.pl.

Pomimo tych niedogodności  zawody były bardzo udane ...nagrody (ufundowane przez zarząd koła oraz kol Karola Dąbrowskiego ) plus dodatki trafiły do najlepszych  i wręczone zostały przez Prezesa koła Wałcz - Miasto kol. Dariusza Chorębałę ( fundatora dodatków) -   część nagród została tradycyjnie rozlosowana wśród pozostałych zawodników . Mamy nadzieje że w następnym roku spotkamy sie jeszcze  w większym gronie .  Poniżej kilka fotek....... to co dało się odzyskać....

 

****************************

Walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz -Miasto    09.03.2020

Dnia 09.03.2020 w Klubie Garnizonowym  w Wałczu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz- Miasto . Spotkanie rozpoczął kol. D. Chorębała który w towarzystwie Prezesa koła kol. T. Kaczorowskiego (z powodu niskiej frekwencji- w ustawowym drugim terminie)  powitał przybyłych członków koła i zaproszonych gości -  Starostę Powiatu Wałeckiego pana Bogdana Wańkiewicza , Burmistrza Miasta Wałcza - pana Macieja Żebrowskiego , przedstawicieli Zarządu Okręgu - kol J. Sieczkę i kol. J. Hamulskiego. Następnie Prezes Koła przedstawił sprawozdanie za rok 2019  z którego min. wynikało ze stan członków koła wyniósł aż  654 osoby ,skarbnik koła - preliminarz na 2020 r. oraz podsumowano  działalność sportową w 2019r.W dalszej kolejności swoje sprawozdania przedstawiły komisje : rewizyjna ,zarybieniowa , ochrony wód oraz uchwał i wniosków . Do tej ostatniej wpłynęły następujące  wnioski -

1. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały zarządu Koła  Wałcz Miasto o dalszych losach Domu Wędkarza pod kątem przekazania go  we władanie władz Miasta lub Powiatu Wałeckiego ,co  zapobiegło by ewentualnej sprzedaży w obce ręce. Głosów za 25 ,przeciw 0 ,wstrzymało się 0'

2. Zorganizowanie zebrania roboczego w w/w temacie z udziałem Zarządu Okręgu Nadnoteckiego, Zarządów kół Wałeckich oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu wałeckiego. Głosów za 25, przeciw 0 , wstrzymało się 0.

3. Podniesienie rangi przyszłego  Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego w celu podniesienia frekwencji przez wysłanie imiennych zaproszeń do członków Koła. Głosów za 25 , przeciw 0 , wstrzymało sie 0.

W pozostałych głosowaniach uchwalono:

1. Przyjęcie planu działania zarządu koła za rok 2019- głosów za 23 , przeciw 1 , wstrzymało się 1

2. Za przyjęciem sprawozdania komisji rewizyjnej - głosów za 21, przeciw 1 , wstrzymało się 3

3. Za przyjęciem preliminarza na 2020r - głosów za 11 , wstrzymało się 14 , przeciw 0

 

Następnie przystąpiono do uhonorowania dokonań sportowych oraz wręczono okolicznościowe grawertony dla zaproszonych gości:

* Odznaka złota z wieńcami kol. J. Hamulski (odznaka wręczona w siedzibie okręgu)

* Medal za Zasługi W rozwoju Wędkarstwa - kol. Dariusz Chorębała

* Medal za Zasługi W rozwoju Wędkarstwa - kol. Marcin Marczewski

* Medal za Zasługi Dla Okręgu Nadnoteckiego  - kol. Jarosław Sienkiewicz

* Medal za Zasługi Dla Okręgu Nadnoteckiego - kol. Karol Dąbrowski

* Nagroda za Zwycięstwo w klasyfikacji Wędkarz Roku 2019 - kol. Witkowski Ryszard

*  Nagroda za Wybitne osiągnięcia w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego  w dyscyplinie spławikowej - kol . Karol Dąbrowski, kol. Marek Obarski, kol.  Hieronim Stasiak 

* Nagroda  w konkursie  na Największa Rybę -  kol. Jarosław Sienkiewicz

 

W dalszej części zebrania przeważała dyskusja na temat losów Domu Wędkarza - który w związku z brakiem chętnych do dalszej dzierżawy ....mógłby zostać zagospodarowany wspólnie z miastem Wałcz oraz samorządem lokalnym( wstępne deklaracje zostały juz poczynione). Niestety brak kierownictwa Zarządu Okręgu znowu odsuwa w czasie postęp prac w tym kierunku. Podczas spotkania rezygnację z funkcji wice- prezesa koła złożył też kol J. Hamulski któremu za wspólną prace serdecznie dziękujemy......Niska frekwencja oraz brak chętnych do pracy w kole nie napawa optymizmem jednak zawodnicy koła Wałcz - Miasto mimo to odnoszą coraz większe sukcesy o których poniżej.

W 2019 roku zawodnicy koła Wałcz - Miasto uczestniczyli w zawodach aż 3 dyscyplin - spławikowej ,muchowej i spinningowej. Były to imprezy rangi krajowej ,okręgowej oraz kołowej. Największe sukcesy odnotowała drużyna spławikowa w składzie kol. K. Dąbrowski , kol M. Obarski i  kol H. Stasiak która po całej serii zwycięstw w poprzednich latach ( min 2- krotne zwycięstwo w Turnieju Miast im. Prof. Zbigniewa Religi w latach 2017 i 2018 oraz dwukrotnym zdobyciu Drużynowego Mistrza Okręgu w latach 2016 i 2018) w ubiegłym roku zdobyła 1 miejsce w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego. Ponadto cała trójka uplasowała się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej - 1 miejsce zdobył kol. K. Dąbrowski, 3-cie kol. M. Obarski  a kol H. Stasiak - 9-te.Tu warto przypomnieć ze kol Karol powołany został po raz kolejny do kadry okręgu w dyscyplinie spławikowej z która wywalczył awans na 2020r.W  dyscyplinie muchowej niezmiennie dominuje kol. Jarosław Sienkiewicz - członek kadry okręgu na zawody ogólnopolskie, min. wielokrotny mistrz okręgu w ww. dyscyplinie w latach 2016,2017,2018 a w ubiegłym roku w-ce mistrz. Konkurencja spinningowa pomimo dużej liczby łowiących w naszych kołowych zawodach reprezentowana na szczeblu okręgu była reprezentowana tylko przez kol. Krzysztofa Ustrzyckiego  - też w poprzednich latach wielokrotnego mistrza i wice- mistrza okręgu który w ogólnej klasyfikacji generalnej Grand Prix 2019 zajął 18 m-ce

Nasze Koło w ubiegłym roku organizowało cały szereg imprez o poziomie lokalnym i regionalnym w tym o tytuły Mistrzów poszczególnych dyscyplin- I tak Tytuł Mistrza Koła Wałcz - Miasto za rok 2019 wywalczyli :

Spinning - kol. Witkowski Ryszard

Mucha    - kol. Jerzy Michalik

Spławik  - kol. Marek Obarski

Morska  - kol. Jarosław Sienkiewicz

 

W zawodach towarzyskich zwycięzcami zostali:

Spinning z łodzi         - kol. Lisowski Tomasz

Lipień Drawy            - kol. Woźny Zenon

Puchar Lata              - kol. Obarski Marek

Drapieżnik Radunia - kol. Biesiekierski Kąkolewski Przemysław

 

Największą popularnością w naszym kole niezmiennie cieszy się rywalizacja w Grand Prix Koła ....czyli wędkarza Roku 2019 . Pierwsza piątka przedstawia się następująco:

1. kol.  Witkowski Ryszard - Wędkarz Roku 2019

2. kol.  Michalik Jerzy

3. kol.  Sienkiewicz Jarosław

4. kol.  Biesiekierski Kąkolewski Przemysław

5. kol.  Lisowski Tomasz

 

Dla naszych członków Koło prowadzi też konkursy na największą rybę w kategoriach: karpiowate ,łososiowate oraz drapieżne. Tutaj zgodnie z regulaminem wygrał kol Jarosław Sienkiewicz  za węgorza dł. 102cm.

W klasyfikacji nie zostało uwzględnione 1 zgłoszenie które wpłynęło po terminie ( z winy przyjmującego zgłoszenie) jednak kapituła konkursu przyznała nagrodę równorzędną i  opublikowane zostanie w zgłoszeniach na ten rok.

Wiecej informacji na temat naszych sukcesów ..i nie tylko można znaleźć na strone Koła - pzwwalcz.pl oraz zaprzyjaźnionej - fishomania.pl

Fotorelacja z zebrania - dzięki uprzejmości red. Extra Wałcz oraz kol M. Obarskiego :

\

 

 

 

 

 

 

 

************************************************

Rok 2019

Na sktóty

- Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz- Miasto 2019

- Lipień Drawy 2019

- Puchar Złotej Kaczki ..Finał GP Okręgu Nadnoteckiego 2019

- Spinningowe z Łodzi ..Raduń 2019

- Puchar Wójta Gminy Chodzież 2019

- Puchar Lata 2019

- Puchar  Wójta Gminy Kaczory 2019

- Puchar Philipsa 2019

- Spławikowy  Trójbój  Rodzinno Wędkarski - Festiwal 2 Jezior

- Dzień Dziecka 2019 z kołem Wałcz - Miasto

- Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 2019

- Drapieżnik Radunia 2019

- Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019

- Spławikowe GP Okręgu Nadnoteckiego - Puchar Burmistrza Chodzieży 2019

- Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto

- Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto

- Zaproszenie na stoisko wędkarskie

- Podsumowanie działalności koła za rok 201

 

Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz-Miasto 2019

W dniu 23.11.2019 r. odbyły się Otwarte Morskie Mistrzostwa Koła Wałcz w Kołobrzegu. Startowało 16 zawodników którzy złowili ogółem 45 dorszy. Pierwsze miejsce i tytuł Morskiego Mistrza Koła  2019 zdobył Jarosław Sienkiewicz z wynikiem 3280 punktów, Drugie miejsce Jerzy Leszczyk 2820 punktów , Trzecie miejsce Piotr Leszczyk 2310 punktów .Puchar za największą rybę o długości 52,2 otrzymał także  Jarosław Sienkiewicz. Gratulujemy. Na marginesie warto dodać ze najprawdopodobniej były to ostatnie zawody organizowane na morzu z powodu zakazu połowu zafundowanego nam przez Unię Europejską .... chyba ....że będziemy łowić śledzie....jest taka opcja......ale za 250 zł...  :-)chyba jednak nie.

 

 

Wyniki na zakładce - wędkarz roku

**********************************************************************************************

43 Lipień Drawy - 2019

Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w dyscyplinie muchowej „42 Lipień Drawy”Zawody odbyły się 20.10.2019 na rzece Drawa przy Leśniczówce Dębina. Organizatorami w/w zawodów było Koło PZW „Wałcz Miasto” oraz Urząd Miasta Wałcz.W zawodach uczestniczyły 32 osoby z  następujących miejscowości: Lipka, Debrzno, Krajenka , Złotów, Międzyrzecz, Trzcianka, Zielona Góra, Poznań, Krzyż , Wieleń, Łobez, Gorzów Wlkp. , Gmina Wałcz, Miasto Wałcz. oraz Komisja Sędziowska w składzie:

- Ireneusz Obermajer - Sędzia Główny

- Ryszard Adamczewski – Sędzia Kontrolny

- Jerzy Roch Hamulski – Sekretarz zawodów

Komisja sklasyfikowała 20 zawodników w tym 1 kobietę i 19 mężczyzn.

Zawody 42 LIPIENIA DRAWY wygrali:


 

I miejsce i puchar prof. Bogusława Liberdzkiego posła do Parlamentu Europejskiego  -  Prządka Marcin z Wielenia 990 pkt ( dwa lipienie).
 

II miejsce i puchar Burmistrza Miasta Wałcza Macieja Żebrowskiego - Behrend Dawid 840 pkt z Krajenki ( dwa lipienie).

III miejsce i puchar Wójta Gminy Wałcz Jana Matuszewskiego zdobył  - Wiza Bogdan z Trzcianki 390 pkt (jeden lipień).

 

Puchar Starosty Wałeckiego Bogdana Wańkiewicza za największą rybę otrzymał Prządka Marcin.

Specjalną nagrodę Leśniczego Dębiny za udział w zawodach otrzymała Pani Viola Marzena z Lipki.

Nagrody zawodnikom oraz upominki wręczał Prezes Koła Wałcz Miasto Pan Tadeusz Kaczorowski.Sponsorami w/w zawodów byli: prof. Bogusław Liberadzki, Urząd Miasta Wałcza, Urząd Gminy Wałcz, Starostwo Powiatowe w Wałczu, producent odzieży firma Graf, Państwo Elżbieta i Edmund Szczygłowscy, Nadleśnictwo Krzyż i Leśniczówka Dębina, Andrzej Laszuk oraz Koło PZW Wałcz Miasto.Patronat medialny zawodów -  Wiadomości Wędkarskie . Zawody zakończyły się przepyszną grochówka oraz pieczeniem kiełbasy przy ognisku.

Zawody poprowadził Jerzy Roch Hamulski członek Zarządu Okręgu Nadnoteckiego.

Organizatorzy zapraszają muszkarzy na 43 Lipienia Drawy, który odbędzie się najprawdopodobniej 11.10.2020r.

Poniżej wyniki i fotorelacja:


 


 

 

 

****************************

Puchar Złotej Kaczki - Finał GP Okregu Nadnoteckiego 2019

Ostatnie w tym sezonie zawody spławikowe zaliczane do GP Okregu Nadnoteckiego przypadły w nieco chłodną niedzielę 06.10.1219 i zostały zorganizowane tradycyjnie na zalewie Koszyce 2 przez koło Złota Kaczka z Piły. Tym razem wystartowało 10 drużyn i 5 zawodników indywidualnych. Nasze koło reprezentowali - kol. Marek Obarski, kol. Karol Dąbrowski oraz kol. Hieronim Stasiak. Początek zawodów nie był obiecujący , po pierwszej godzinie tylko nieliczni mieli rybki w siatce - najczęściej w formie 1 jazgarza 3-4 cm....szczególnie sektor c wyglądał jak basen przeciwpożarowy ;-).. po 2 godzinach najlepsi dobrali się w końcu do ryb i nasz zawodnik Kol Marek Obarski w sektorze A nawet mógł poszczycić się bonusem w postaci leszcza - 1080pkt i całkowitą wagą ryb 6425pkt. co dało najlepszy indywidualny wynik imprezy.....Kol. Karol Dąbrowski mocno zmotywowany obecnością w swoim sektorze kolegów z kadry okręgu na GP Polski wyciąga 3055 pkt i 3 -kę sektorowa ( zabrakło odległościówki ;-)). Kol Hieronim Stasiak z wagą 1285pkt  zajmuje 2 lokatę przy okazji deklasując łowiącego obok zawodnika gospodarzy (faworytów do zwycięstwa - koła Złota kaczka 1) który jako jedyny w zawodach po 4 godzinach - nie ma nic w siatce.....Koniec zawodów i ....dylemat czy tym razem damy wyrwać sobie zwycięstwo - po ostatnich zawodach mamy 5 punktów przewagi ale......historia uczyła że w przeszłości marnowaliśmy większe  szanse....ostatnie dwa lata prowadząc przez większość roku właśnie w ostatnich zawodach zaliczamy wpadki na ....9 miejsc w dół;-).Jednak tym razem miało być inaczej... to trafia się naszym konkurentom. Ekipa Złotej Kaczki 1 zalicza bezprecedensową wpadkę na 5 pozycję dając się wyprzedzić nawet swoim kolegom z drugiej drużyny .....młode wilki za rok w podstawowym składzie ;-) .Podsumowanie pokazuje że nie tak łatwo wygrać - Zawodnicy z koła Pzw Chodzież  wygrywają sektory B i C lecz kol Kamil dopiero 5-ty... My  wygrywamy sektor A   jednak wysokie lokaty pozostałych zawodników  dają 1 punkt przewagi - i .....WYGRYWAMY !   Radość  wielka -  Wygrywamy zawody i po raz pierwszy w historii ...... Koło Wałcz - Miasto ....cały cykl Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2019. Rewelacyjnie wygląda także klasyfikacja indywidualna - Kol Karol Dąbrowski zajmuje 1 miejsce , Kol Marek Obarski jest 3 -ci a kol Hieronim Stasiak 9 -ty....Poniżej wyniki i zwycięzcy.

Pierwsza Piątka klasyfikacji generalnej GP

Drużynowo 1 piątka:
1. Koło Wałcz Miasto - 8pkt
2. koło miejskie Chodzież - 14 pkt
3. koło Złota Kaczka 1 Piła - 16 pkt
4. Koło Złota Kaczka 2 Piła - 21pkt
5. koło Osiek  - 28 pkt

Indywidualnie 1 piątka
1. Karol Dabrowski    - Koła Wałcz Miasto
2. Roman Kijek         - Koło miejskie Chodzież
3. Marek Obarski      - koło Wałcz Miasto
4.Radosław Włoch    - Kolo Złota Kaczka Piła
5. Ryszard Dymek     - Koło Złota Kaczka Piła

 

Mistrzowie Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego od lewej Kol Karol Dąbrowski - zwycięzca także w klasyfikacji  indywidualnej GP. Kol Marek Obarski - zdobywca 3 miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz kol Hieronim Stasiak też pierwsza dziesiątka GP .

Kol Karol Dąrowski - Kadra Okregu Nadnoteckiego 2019....Zwycięzca klasyfikacji Drużynowej 2019 ....Zwycięzca Klasyfikacji Indywidualnej 2019...itd,itp...;-)

 

Kol Hieronim Stasiak - Sezon może nieco słabszy ale niezmiennie w czołówce......

 

Kol Marek Obarski z największą rybą zawodów - Leszcz 1080 pkt . 1 miejsce w sektorze A ....ta mina mówi wszystko ... profesor;-)

 

*********************

Zawody Spinningowe z Łodzi- Raduń 2019

Na największym jeziorze w Wałczu - Raduniu w dniu 15.09.19  nasze koło rozegrało ostatnie zawody spinningowe - tym razem z łódek. Dość wietrzna i chłodna pogoda przełożyła sie nie tylko na frekfencję ale tez na żerowanie drapieżników. Miarowe ryby do wagi dowiozło tylko 2 zawodników - kol.  Lisowski Tomasz ,który z wynikiem 2090 pkt wygrał całe zawody oraz kol. Góral Łukasz z 265 punktami zajął 2 -gie miejsce. Pozostali zawodnicy musieli zadowolić się wspólnie 3 miejscem........

 

Prezes koła Wałcz Miasto Tadeusz Kaczorowski wręcza puchary zwycięzcom -kol. Tomaszowi Lisowskiemu i kol. Łukaszowi Góralowi

Zawodnicy, uczestnicy i zwycięzcy.....

,,Szwedzki stół''- dla zwycięzców - przygotowany przez kol. Jerzego Hamulskiego

 

Jeszcze z wiarą w sukces.....kol Ryszard Witkowski oraz kol Jerzy Michalik - członkowie zarządu koła

 

Zwycięzca zawodów Kol. Tomasz Lisowski ze swoim połowem....

kol. Łukasz Piasecki przy pracy...

 Wyniki zawodów - kliknij

______________________________________________________

Puchar Wójta Gminy Chodzież - GP Okregu Nadnoteckiego w dyscyplinie spławikowej 2019

 

W niedzielę 15. 09 2019 r. rozegrane zostały przedostatnie zawody spławikowe z cyklu GP Okręgu. 10 drużyn i kilkoro zawodników indywidualnych gwarantowało wysoki poziom rywalizacji i nawet słabe jak na tą wodę żerowanie ryb nie przeszkodziło faworytom uzyskać wyników w czołówce. W tych jesiennych warunkach nasza drużyna potwierdziła aspiracje do wygrania tegorocznego GP i zdobywając 10 pkt - wygrała całe zawody ,a nasz etatowy zawodnik kadry okręgu kol. Karol Dąbrowski okazał się niepokonany w sektorze C. Drugim zespołem okazała się ekipa z Trzcianki a na trzeciej pozycji koledzy z koła Złota Kaczka I z Piły. Gospodarze tym razem postanowili być gościnni i zadowolili się ......4 pozycją:-).Po tych zawodach  Koło Wałcz - Miasto  wysunęło sie na zdecydowane 5 punktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad najbliższą konkurencją - kołami z Chodzieży i Piły - (Złota Kaczka I) Poniżej wyniki i zwycięzcy......

Team Koła Walcz - Miasto ...od lewej kol. Karol Dabrowski , kol Hieronim Stasiak , kol .Marek Obarski

 

Zwycięzcy sektorowi ..od lewej kol. Kozak Mariusz (Trzcianka Miasto), kol Damian Nowakowski (Złota Rybka z Piły) i kol Karol Dąbrowski - Wałcz Miastoooo

 

Karol Dabrowski w akcji...

 

 

 

________________________________

Puchar Lata 2019

 Tegoroczne towarzyskie spotkanie naszych wędkarzy spławikowych odbyło się tym razem 25.08.19 na jez. Zamkowym w Wałczu. Tradycyjnie były to zawody otwarte i chyba po raz pierwszy gości było więcej niż gospodarzy . Nie przeszkodziło to jednak w zajęciu czołowych lokat - zwyciężył kol. Marek Obarski przed kol. Jerzym Michalikiem (Wałcz - Miasto) a trzecią pozycje wywalczył zawodnik gości - Krysiak Krzysztof z Koła Semafor Piła. Niestety z przyczyn losowych musieliśmy odwołać atrakcję dodatkową - czyli strzelanie z wiatrówki..... ale za rok ....obowiązkowo ;-). Zawody dla członków koła zaliczane do klasyfikacji Wędkarz Roku  - punktacja w zakładce wędkarz roku/seniorzy.

 

 

  ----------------------------------------------------------------------------------

Puchar Wójta Gminy Kaczory 2019

Kolejna runda GP Okręgu nadnoteckiego odbyła się tradycyjnie na jeź.  Kopcze koło Kaczor. W niedzielę 19.08.19 do rywalizacji stanęło 13 drużyn i 6 zawodników indywidualnych . Pogoda niemal idealna , stan wody jak widać....ale rybki współpracowały......Przynajmniej z naszą drużyną . Wywalczona po raz kolejny 2 -ga pozycja  pozwoliła na umocnienie się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej :-). Poniżej ,,zawodowcy'' koła Wałcz - Miasto oraz wyniki

 

 

 

.............................................................................................................................................................................................................................

Puchar Philipsa 2019

W dniu 03.08.2019 na zalewie Koszyce 2 rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu GP Okręgu Nadnoteckiego w dyscyplinie spławikowej. Nasi zawodnicy w składzie - kol Karol Dąbrowski, kol Marek Obarski i kol Hieronim Stasiak wywalczyli 2-gie miejsce i w klasyfikacji drużynowej ( po 2 zawodach) zajmują zasłużone 1 miejsce . Najlepszy wynik zawodów uzyskał oczywiście kol Karol Dąbrowski ;-).Poniżej wyniki i zwycięzcy.....

**********

Spławikowy Trójbój Rodzinno Wędkarski - Festiwal 2 Jezior - 14.07.2019

 

 

Dzień Dziecka 2019 z kołem Wałcz - Miasto

pdf/dzien-dziecka_2019.pdf - WYNIKI- Kliknij

 

****

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego 2019

*****

Drapieżnik Radunia 09.06.19

Protokół  klasyfikacji indywidualnej    Zawodów Spinningowych  GPO „Drapieżnik Radunia”

zorganizowanych przez Koło PZW Wałcz Miasto 

rozegranych w dniu 09.06.2019 r.  na jez. Raduń w Strącznie

 

 

Lp.

 

Nazwisko i Imię

 

Koło / klub

Ilość

ryb

Waga

Punkty

Pkt.

za czas

 

Suma

punktów

 

Miejsce

1.     

Nowak Artur

Lubasz

1

1595

 

1595

1

2.     

Barczak Krzysztof

Lin Mirosławiec

1

1140

 

1140

2

3.     

Freimunt  Wojciech

Relaks Wałcz

3

950

 

950

3

4.     

Tomczk Mirosław

Karp Człopa

1

915

 

915

4

5.     

Jankowski Jarosław

Chodzież

1

875

 

875

5

6.     

Mierzwa Dominik

Relaks Wacz

4

565

 

565

6

7.     

Napierała  Jarosław

Spławik Cz-ków

3

310

 

310

7

8.     

Biesiekierski Przemysław

Wałcz M

1

215

 

215

8

9.     

Wysocki Michał

Ujście

1

170

 

170

9

10.  

Szałkowski  Kamil

Chodzież

1

130

 

130

10

11.  

Matlak Patryk

Chodzież

 

 

 

 

27

12.  

Jamroziński Radosław

Gwda Piła

 

 

 

 

27

13.  

Szwemiński Przemysław

Mirosław Ujski

 

 

 

 

27

14.  

Czech Leszek

Relaks Wałcz

 

 

 

 

27

15.  

Kraczuk  Bogusław

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

16.  

Marczewski Marcin

Wałcz M

 

 

 

 

27

17.  

Szymański  Arkadiusz

Chodzież

 

 

 

 

27

18.  

Lewczak Andrzej

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

19.  

Jeziorski Marcin

Gwda Piła

 

 

 

 

27

20.  

Wilczura Robert

Spławik Czarnków

 

 

 

 

27

21.  

Szulczyński  Ireneusz

Mirol Piła

 

 

 

 

27

22.  

Piotrowski Leszek

Lin Mirosławiec

 

 

 

 

27

23.  

Witkowski Ryszard

Wałcz M

 

 

 

 

27

24.  

Michalik Jerzy

Wałcz M

 

 

 

 

27

25.  

Stasiak Hieronim

Wałcz M

 

 

 

 

27

26.  

Wysogląd  Łukasz

Chodzież

 

 

 

 

27

                                             

*********

Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019

 

W dniu 02 .06. 19 na rzece Piławie oraz Dobrzycy odbyły się Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 2019. Zwyciężył Kol. Jerzy Michalik zdobywając tytuł Mistrza Koła przed kol. Jarosławem Sienkiewiczem. Pozostali uczestnicy nie zdołali złowić wymiarowej ryby.......może następnym razem;-)

 

 

Spławikowe GP Okręgu Nadnoteckiego -Puchar Burmistrza Chodziezy 2019

 

 

9

                                                                        

Zwycięskie drużyny ...od lewej Koło Wałcz - Miasto, Złota Kaczka 2,PZW Chodzież

Zdobywcy 2-giego miejsca Team Koła Wałcz - Miasto: H.Stasiak , M. Obarski i K . Dąbrowski

Janek,Romek i czerwone diabełki z Wałcza ;-)

Zwycięzcy sektorów w towarzystwie Burmistrza Chodzieży oraz Organizatora

***********************************************************

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz-Miasto 05.05.19

Mistrz Koła Wałcz Miasto 2019 w dyscyplinie spinningowej kol. Ryszard Witkowski

********************************************

Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz Miasto 28.04.19

Zaproszenie na stoisko wędkarskie......

Już na początku roku w jeden z naszych sponsorów - z inicjatywy kol Karola Dąbrowskiego - sklep Brico Marche przy ul Budowlanych  w Wałczu dość znacznie poszerzył swoją ofertę wędkarską ;-) min. o produkty zanęt zawodniczych takich firm jak Match Pro , Sensas czy Jaxson.....oraz bogatą ofertę innego sprzętu dla spławikowców , spinningistów i karpiarzy.

 Na szeroką ofertę możemy liczyć także u innych naszych kolegów w sklepach Raczek i Jart - Pol na ulicy Tysiąclecia w Wałczu.

Zapraszamy !!!

 

****************

Podsumowanie działalności Koła Wałcz Miasto w 2018 r.

Spotkanie podsumowujące rok odbyło się 12.03.19 w Klubie Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW przy ul. Mazowieckiej. Jak pokazały ostatnie lata także w tym roku nasi koledzy nieco zawiedli i nie stawili się zbyt licznie. Zebranie tradycyjnie otworzył Prezes koła kol. Tadeusz Kaczorowski oraz kol J . Hamulski który poprowadził zebranie. Omówione zostały finanse koła , przychody, wydatki oraz plan pracy w bieżącym roku. Przyjęto także sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz pracy Społecznej Straży Rybackiej. Problem z kłusownikami z roku na rok jest coraz mniejszy - podkreślał Grzegorz Bryda, komendant SSR - To z pewnością duża zasługa posterunku Państwowej Straży Rybackiej, która działa także prewencyjnie. W tym roku nie widzieliśmy ani jednej samołówki na lodzie, ale sieci niestety ciągle wyciągamy nowe. Niestety mamy też inny problem. Dużo wędkarzy nie zabiera ze sobą śmieci. Sprzątałem, sprzątam i dopóki będę miał siły, będę sprzątać po swoich kolegach, ale zapraszam wszystkich na 13 kwietnia na doroczne sprzątanie jezior i rzek. Zbiórka przed domem Wędkarza

W zeszłym roku nasi działacze zarybili jeziora: Raduń Duży, Karasiowe, Karasiowo Leśne, Ostrowiec Duży, Ostrowiec Płytki, Łabędzkie, Głębokie Tupadły i odcinki rzek Piławy i Dobrzycy na sumę ponad 35 tys. zł.

- Mamy w okręgu ponad 11 tys. wędkarzy. Koło „Wałcz Miasto” jest największym i najbogatszym ze wszystkich - mówił zaproszony na spotkanie kol. Czesław Pachowicz, prezes zarządu okręgu nadnoteckiego PZW w Pile.  - Dziękuję, że pomimo zmiany województwa pozostaliście i jesteście do tej pory z nami w Wielkopolsce

Innymi tematami poruszanymi na zebraniu były:

Ważność kart wędkarskich - które zachowują ważność jeżeli są wydane po 31.01 1997r ( link do pisma - kliknij aby sie zapoznać ) . Konieczność obniżenia opłat kart wędkarskich. Problem finansowania Domu Wędkarza oraz porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek .  W trakcie zebrania powołano także  nowych członków zarządu ( w głosowaniu jawnym) kol J. Hamulskiego na stanowisko wiceprezesa oraz kol. R. Witkowskiego na stanowisko skarbnika.

Najbardziej gorącym tematem spotkania okazał się Dom Wędkarza. Dotychczasowy dzierżawca wypowiedział umowę, która przestała obowiązywać z końcem lutego br. Tu padły propozycje aby połączyć (wspólnie z innymi kołami czy magistratem )siły i zagospodarować Dom Wędkarza oraz jego otoczenie .Kol. Pachowicz wskazał także na wady prawne blokujące pełne zarządzanie tym budynkiem i konieczność pilnego ich uregulowania. W tym celu w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z Burmistrzem Wałcza  , zarządem  naszego Koła oraz przedstawicielami Okręgu. Do zarządu okręgu skierowane zostały wnioski o  - niezarybianie sumem naszych wód , obniżkę składek , uregulowanie stanu prawnego Domu Wedkarza.

Zebranie kończyło się już w milszej atmosferze. Złotą Odznakę PZW z Wieńcami za zasługi dla wędkarstwa polskiego otrzymał Grzegorz Bryda; Złota Odznaka PZW za rozwój wędkarstwa trafiła do Łukasza Piaseckiego; medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa przyznano Hieronimowi Stasiakowi; medale za zasługi dla okręgu nadnoteckiego PZW przyznano Jerzemu Michalikowi i Karolowi Dąbrowskiemu. Podsumowano klasyfikacje sportowe w których Mistrzami Koła zaostali:

Dyscyplina podlodowa  - kol. Hieronim Stasiak , Dyscyplina spinningowa - kol. Jarosław Sienkiewicz , Dyscyplina Spławikowa - kol Hieronim Stasiak , Dyscyplina Morska - kol - Jarosław Sienkiewicz , Dyscyplina Muchowa - kol - Jarosław Sienkiewicz .Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe przyznano wędkarzom roku 2018. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Sienkiewicz, drugie Jerzy Michalik i trzecie Hieronim Stasiak. Nagroda za największą złowioną rybę trafiła do Tomasza Lisowskiego, który w lipcu ub. r. złowił w jeziorze Raduń 3-kilogramowego sandacza o dł. 70 cm .

Tutaj warto dodać garść informacji o działalności naszej exportowej sekcji spławikowej ...której z powodu nieobecności szefa ds. sportu nie mieliśmy okazji przedstawić na zebraniu.

W roku 2018 członkowie naszego koła łowiący w kategorii spławikowej w składzie : kol. Hieronim Stasiak ,Karol Dąbrowski, Marek Obarski, Jerzy Michalik, Ryszard Witkowski oraz junior Dawid Zaniewski wzięli udział w kilkunastu zawodach kołowych , okręgowych,i ogólnopolskich.
Największymi sukcesami naszej ekipy były : zwycięstwo w ogólnopolskich zawodach Turniej Miast im prof. Zbigniewa Religi organizowanych na rzece Noteć w Czarnkowie ( już drugi raz z rzędu) w których uczestniczyły 10 osobowe reprezentacje miast regionu. Zwycięstwo w drużynowych Mistrzostwach Okręgu Nadnoteckiego także na rzece Noteć w Czarnkowie oraz utrzymanie się w pierwszej trójce w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego w klasyfikacji Drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy uplasowali się w 1 dziesiątce : 3 mce Hieronim Stasiak , 7 mce Karol Dabrowski , 8 mce Marek Obarski. Ostatnia trójka brała także udział w Grand Prix Polski  oraz Mistrzostwach Polski  do których prawo startu nabyła jako klub Milo Matchpro wygrywając eliminacje w 2017r. Wyniki może nie były imponujące jednak pozwoliły na zdobycie doświadczeń niezbędnych do zwycięstw w najważniejszych zawodach w kraju. Dodatkowo startujący z nami junior kol .Jędrzej Paprocki został aktualnym Mistrzem Polski i najprawdopodobniej  razem z kol. Karolem Dąbrowskim zasili kadrę naszego Okręgu na ten rok.  '

Nie sposób pominąć też dokonań naszego najlepszego muszkarza Jarosława Sienkiewicza który w roku ubiegłym po raz kolejny z rzędu zdobył Mistrzostwo Okręgu Nadnoteckiego czy naszego etatowego feederowca kol. Łukasza Białasa 5 miejsce MO oraz spinningisty Krzysztofa Ustrzyckiego  7 miejsce MO.

 

 

***************************************************************************************************************************************


Zapraszamy na kolejne zawody.................