KALENDARZ

IMPREZ WĘDKARSKICH KOŁA WAŁCZ MIASTO  NA   -  2019 Rok  

                    

L.P

Nazwa imprezy

Miejsce

Termin

Klasyfikacja Wędkarz Roku

Kategoria

Dyscyplina

1

 Podlodowe Mistrzostwa Koła Raduń luty x+J kołowe spławikowe
2 Spławikowe Mistrzostwa Koła* Raduń 14.04 lub 21.04 x+J otwarte spławikowe
3 Dzień Dziecka Raduń 02.06   junior/otwarte spławikowe
4 Spinningowe mistrzostwa Koła Raduń/Straczno 05.05 x+J kołowe spinningowe
5 Muchowe Mistrzostwa Koła Dobrzyca/Czapla 01.06 x+J kołowe muchowe
6 Drapieżnik Radunia-Turniej  3 Miast Raduń 09.06 x otwarte spinningowe
7 Festiwal Dwóch Jezior Raduń 14.06   kołowe spławikowe/rodzinne
8 Puchar  Lata Raduń 18.08 x otwarte spławikowe
9 Morskie  Mistrzostwa Koła Kołobrzeg marzec-kwieceń lub pazdziernik x kołowe spinningowe
10 Towarzyskie z łodzi Raduń 15.09 x otwarte spinningowe
11 Lipień Drawy Dębina 13.10 x otwarte muchowe
12            

     

      *Klasyfikacja o tytuł Mistrza Koła -tylko członkowie Koła Wałcz Miasto        

       x+J -  Zawody z klasyfikacją dla juniorów

Zawody TURNIEJ 3 MIAST  oraz LIPIEŃ DRAWY objęte są patronatem medialnym miesięcznika Wiadomości Wędkarskie

Szczegółowych informacji przed zawodami udzielają  Jerzy Roch Hamulski- członek zarządu okręgu ( tel.  602 659 461) oraz Prezes Koła - Tadeusz Kaczorowski (tel. 691 769 025)

Inne zawody  towarzyske .....

L.P

Nazwa imprezy

Miejsce

Termin

Wpisowe

Kategoria

Dyscyplina

1

 Szuwarowe Mistrzostwa Swiata w wędkarstwie Spławikowym ;-) Ługi Wałeckie lipiec 45 towarzyskie spławikowe

 

TERMINARZ   Wędkarskich  imprez  sportowych  Okręgu  Nadnoteckiego  PZW  w  Pile na 2019

Lp.

Nazwa imprezy

Organizator

Funkcja

Sędzia Główny

DYSCYPLINA PODLODOWA

 

1

 

Podlodowe Mistrzostwa Okręgu (OPEN)

Koło PZW Nafta

Zalew Koszyce II

Styczeń / luty

 

Sędzia Główny

 

 

Jan Kołodziejski

DYSCYPLINA SPŁAWIKOWA

 

 

 

 

 

1

 

MISTRZOSTWA OKRĘGU

OPEN

Seniorów* dwudniowe +

Weteranów 55+, 65+

Koło PZW

Złota Kaczka

1.06  I tura

2.06 II tura

Zalew Koszyce II

 

 

Sędzia Główny

 

 

 

Zbigniew Aniserowicz

KadetówU15*

JuniorówU20*

 Kobiet

Koło PZW

Piła Podlasie

16.06  - 2 tury

Zalew Koszyce II

 

Sędzia Główny

 

 

Zbigniew Gogoliński

Mistrzostw Okręgu w wędkarstwie gruntowym (Feeder)

Koło PZW Zł. Kaczka

26.05

Kopcze lub Koszyce

 

Sędzia Główny

 

Zbigniew Gogoliński

 

 

 

 

 

2

 

MISTRZOSTWA POLSKI

Gruntowe MP (Feeder)

Okręg PZW Opole

14-16.06

Weteranów 55+, 65+

Okręg PZW Gorzów Wlkp.

21-23.06

Młodzież U15, U20

Okręg PZW Piotrków Tryb.

06-07.07

 

Kobiet i MłodzieżyU25

Okręg PZW Katowice

26-28.07

Seniorów

Okręg PZW Opole

20-22.09

3

Konkurs Ekologiczno-Wędkarski dla młodzieży

Rada ds. Młodzieży

23.03

 

4

 

Puchar Burmistrza Chodzieży **

 

Koło PZW Chodzież

  12.05  j. Strzeleckie

 

Sędzia Główny

 

Edward Chludziński

 

5

Zawody młodzieży U15  i U 20 o puchar Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży*

Koło PZW Wyrzysk

jez. Młotkówko

  19.05    (niedziela)       

 

Sędzia Główny

 

 

Józef Jeziorski

 

6

 

Zawody młodzieży U15 i U20

Puchar Podlasia*

Koło PZW

Piła Podlasie

 25.05          (sobota)

             Koszyce II

 

Sędzia Główny

 

Zbigniew Gogoliński

7

Puchar Ziemi Złotowskiej

Koło PZW Złotów M

Sędzia Główny

 

Organizator

8

Zawody prezesów i działacz

„ im. J. Różańskiego”

Koło PZW Gwda

7.07      Koszyce II

Sędzia Główny

Józef Jeziorski

9

Memoriał Henryka Baszaka

 

Koło PZW Policja

28.07      Koszyce II

Sędzia Główny

 

Organizator

10

Puchar Prezesa Philipsa **

Piła

Koło PZW Philips

3.08 Koszyce II( sobota)

Sędzia Główny

Zbigniew Aniserowicz

11

Puchar Wójta Gminy Kaczory **

Koło PZW Kaczory

   18.08        j. Kopcze

Sędzia Główny

 

Zbigniew Gogoliński

12

Zawody młodzieży U15 i U20 *

Koło PZW Kaczory

7.09       Kopcze

Sędzia Główny

 

Zbigniew Gogoliński

13

Puchar Wójta Gminy

 Chodzieży **

Koło PZW Chodzież

   15.09   j. Strzeleckie

 

Sędzia Główny

 

Edward Chludziński

14

Zawody młodzieży U15 i U20 *

„Puchar Koszyc”

Podsumowanie GPO

Koło PZW Gwda

Zalew Koszyce II

  21.09       (sobota)

 

Sędzia Główny

 

Józef Jeziorski

15

Puchar „ Złotej Kaczki” **

Podsumowanie „GPO

Koło PZW Zł. Kaczka

6.10

Zalew Koszyce II

 

Sędzia Główny

 

Zbigniew Gogoliński

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe GP Polski

Okręg PZW Bydgoszcz

26-28.04

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe GP Polski

Okręg PZW Tarnobrzeg

17-19.05

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe GP Polski

Okręg PZW Gdańsk

07-09.06

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe GP Polski

Okręg PZW Kraków

23-25.08

           

 

DYSCYPLINA SPINNINGOWA

1

MISTRZOSTWA OKRĘGU

Seniorów *

Indywidualne

 

Koło Gwda Piła

rz. Gwda

11.05         I tura

18.05        II tura

 

 

Sędzia Główny

 

 

 

Zbigniew Gogoliński

 

 

MISTRZOSTWA OKRĘGU

TEAMÓW

NKS sekcja spin.

13 – 14.07

jez. Drawskie

 

Sędzia Główny

 

 

Zbigniew Gogoliński

 

2

MISTRZOSTWA POLSKI

TEAMÓW

Okręg PZW Piotrków Tryb.

19-22.09

3

MISTRZOSTWA POLSKI

Seniorów

Okręg PZW Toruń

23-25.08

4

„Drapieżnik Radunia” *

(Truniej 3-ch Miast)

Koło PZW Wałcz M

  9.06      j. Raduń

Sędzia Główny

 

Józef Jeziorski

5

Puchar Wójta Gminy

Drawsko*

Koło PZW

Drawski Młyn

30.06          rz. Noteć

 

Sędzia Główny

 

 

Józef Jeziorski

 

„Drapieżnik Noteci „  *

Koło PZW Chodzież

 13.10 rz. Noteć Milcz

Sędzia Główny

Edward Chludziński

6

„Jesień  2019” *     Białośliwie

Podsumowanie klasyfikacji GPO

Koła PZW Gwda

20.10     rz. Noteć

 

Sędzia Główny

 

Marek Kutyła

   
   

 

 

DYSCYPLINA MUCHOWA

1

MISTRZOSTWA OKRĘGU

 

Seniorów *

NKS PZW
9.06    godz. 7,00

rz. Gwda

rz. Piława   (połączone)

 

 

Sędzia Główny

 

 

 

Zbigniew Gogoliński

2

MISTRZOSTWA POLSKI

Seniorów

Okręg PZW Słupsk

04-06.10

3

XVI Memoriał

Henryka Gębskiego

 metoda połowu

  spinningowa, muchowa

Koło PZW Lędyczek

18.05

 

Sędzia Główny                                       

 

Organizator                             

4

 

Lipień Drawy

 

Koło PZW
Wałcz Miasto

13.10

 

Sędzia Główny                                       

 

Organizator

 

5

 

Międzyklubowe *

NKS PZW
kwiecień  
wrzesień 

październik

         

 

Sędzia Główny

 

z koła Wałcz M

 

 

1.  *  zawody zaliczane do klasyfikacji indywidualnej „GP” Okręgu :

- dyscyplina spławikowa (seniorzy) – sześć z siedmiu tur

- dyscyplina spławikowa (juniorzy U20) – pięć z sześciu tur

- dyscyplina spławikowa (kadet U15) – pięć z sześciu tur

- muchowa – 100%

- dyscyplina spinningowa – pięć z sześciu tur

** zawody zaliczane do klasyfikacji indywidualnej i drużynowej „GP” Okręgu.

  1. Egzaminy na sędziów dyscyplin wędkarskich odbędą się w dniu 18.04.2019 r.

godz. 16 30 w biurze ON  PZW Piła ul. Śniadeckich 136/4

Zgłaszania kandydatów na piśmie do dnia  12.04.2019r.

  1. Przedłużanie licencji sędziowskich do dnia 30.04 2019 r. ( warunek przedłużenia, – co najmniej 5 sędziowań w danym roku).

      4.  Maksymalne opłaty startowe :

        > Zawody z cyklu „GP” Okręgu:

             drużynowe  -  do 110- zł od drużyny ( GP: 3 zawodników + kierownik) ; Drużynowe MO: (3 seniorów, junior + kierownik) + do 30,- zł  od zawodnika  indywidualnego

             indywidualne –  do 35,- zł od zawodnika w zawodach jednodniowych (jedna tura)

                                     -do 40,- zł od zawodnika w zawodach jednodniowych dwuturowych.

             indywidualne – do 50,- zł od zawodnika w zawodach dwudniowych

            osoba towarzysząca – do 20, - zł od osoby w zawodach jednodniowych,

                                               -  do 40,- zł od osoby w zawodach dwudniowych.

        > Drapieżnik Radunia i Lipień Drawy - do 50, - zł od zawodnika 

 

                                                  Zatwierdzony - uchwała nr  15/Z/18  z dnia, 27.11.2018 roku.