RELACJE    Koło Wałcz - Miasto 2021

Na skróty:

1. Otwarte Podlodowe zawody o Tytuł Mistrza Koła Wałcz Miasto 2021

 

Otwarte Podlodowe zawody o Tytuł Mistrza Koła Wałcz Miasto 2021

 

Nareszcie! Po długim postoju w zawodach udało się rozegrać pierwsze w tym roku  spotkanie nad wodą .....a w zasadzie na lodzie ;-). Wyjątkowo ciepła i słoneczna jak na luty pogoda zgromadziła 10 miłośników łowienia , leszczy ,płotek , okoni i...jazgarzy. ryby chyba się tym faktem zbytnio nie przejęły i kompletnie nie chciały współpracować , zawodnicy łowili je w zasadzie sporadycznie.....Pierwszy który się do nich dobrał był kol. Ryszard Adamczewski i z wagą 540 g zdobył Tytuł Mistrza Koła, na drugim miejscu uplasowała się jedyna juniorka kol .Julia Dąbrowska  która złowiła pod czujnym okiem taty Karola 490 g , trzecie miejsce przypadło kol . lisowskiemu Tomaszowi (355g).....później było juz coraz gorzej....;-)

 

 

 

 

 

 

****************************************

RELACJE    Koło Wałcz - Miasto 2020

Na skróty :

1. Walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz - Miasto 09.03.20

2. Otwarte Mistrzostwa Koła  Wałcz - Miasto w dyscyplinie spławikowej 2020

3. Zawody Strefy Wałeckiej 2020

4. GP ON Puchar Mirola 2020

5. Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

6. Puchar Wójta Gminy Kaczory 2020

7. Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

8. Towarzyskie Spinningowe Zawody z Łodzi Koła Wałcz- Miasto 2020

9. Drużynowe zawody GP ON w Pile 27.09.20

10. Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2020 - Finał

 

 

Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego 2020 - Finał

W dniu 4 października 2020 r. na Zalewie Koszyce II w Pile odbyły się ostatnie Drużynowe zawody spławikowe z cyklu GP ON PZW pod patronatem koła Złota Kaczka z Piły . Nasze koło po zaciętym pojedynku z kolegami z Trzcianki zajęło ostatecznie wysokie  2 miejsce w klasyfikacji  generalnej. Gratulujemy !!! Po zawodach przystąpiono do podsumowania całorocznych zmagań wędkarskich z cyklu GP ON PZW zarówno w kat. indywidualnej oraz drużynowej w wędkarstwie spławikowym seniorów. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach  w 2020 roku okazali się:

 

Indywidualnie:

 I miejsce       – Kowaluk Andrzej – 19,5 pkt. – PZW Miasto Trzcianka

II miejsce       –  Obarski Marek – 20 pkt. – PZW Wałcz Miasto

III miejsce     – Skiba Marek – 23 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

IV miejsce     – Romańczak Jan – 26 pkt. – PZW Wałcz Miasto

V miejsce      – Błaszczyk Jarosław – 33 pkt. –  PZW Złota Rybka Piła

VI miejsce    –  Piotrowski Stanisław – 33 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

VII miejsce   – Nowakowski Damian – 35 pkt. – PZW Złota Rybka Piła

VIII miejsce – Pietrzycki Maciej – 36 pkt. – PZW Złota Kaczka Piła

IX miejsce    – Lachowicz Łukasz – 37 pkt. – PZW Trzcianka Miasto 

X miejsce     – Kuriata Grzegorz – 38 pkt. – PZW Relaks Wałcz 

 

Drużynowo :

I miejsce  – Koło PZW Trzcianka Miasto – 7 pkt.

II miejsce  – Koło PZW Wałcz Miasto –  9 pkt.

III miejsce  – Koło PZW Złota Kaczka I Piła – 14 pkt.

IV miejsce  –  Koło PZW Złota Kaczka II Piła – 18 pkt.

V miejsce  – Koło PZW Złota Rybka Piła – 21 pkt.

VI miejsce  – Koło PZW Pilanin Piła – 25 pkt.

VII miejsce – Koło PZW Mirol II Piła – 27 pkt.

VIII miejsce – Koło PZW Nafta Piła – 29 pkt.

IX miejsce – Koło PZW Piła Podlasie – 32 pkt. 

X miejsce – Koło PZW Mirol I Piła – 33 pkt.

***********

Drużynowe zawody GP ON w Pile - 27.09.2020

Nasi zawodnicy spławikowi po raz kolejny nie zawiedli i w przedostatnich zawodach drużynowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego  ponownie pokazali swoje mistrzostwo. Jak przystało na obrońców tytułu z 2019r  zdeklasowali  swoich konkurentów wywożąc z Koszyc tylko 5 punktów a idąca łeb w łeb w tabeli drużyna z Trzcianki zajęła dopiero 3 miejsce zdobywając 11pkt . Pogoda nie rozpieszczała brak słońca oraz padający cały czas deszcz mocno ograniczył zawodnikom wagi...ale na szczęście nie naszym.....kol Jan Romańczak - nasz nowy zawodnik wygrał zdecydowanie sektor z wagą 4050 pkt a  kol.Karol Dąbrowski i kol. Marek Obarski zajęli solidarnie 2 miejsca w swoich sektorach. Gratulujemy!!!!

********

 

Towarzyskie Zawody Spinningowe z Łodzi Koła Wałcz - Miasto 2020

 

16.08.20 tym razem na półwyspie w Strącznie odbyły się cykliczne zawody spinningowe z łodzi organizowane przez zarząd koła . Pogoda tym razem dopisała czego niestety o rybkach powiedzieć się nie dało....Zawody wygrał Piotr Leszczyk  łowiąc szczupaka o masie 915 pkt, drugie miejsce zajął kol. Parda Stanisław z 1 okoniem  520 pkt  a pełniący obowiązki prezesa koła kol. Dariusz Chorębała z trzema okoniami o łącznej masie 500pkt zajął trzecią pozycję .Ostatnie punktowane 4 miejsce przypadło naszemu skarbnikowi kol Witkowskiemu Ryszardowi który złowił 1 okonia za 160pkt. Zawody zakończyły się rozdaniem nagród oraz pieczonymi kiełbaskami.

 

*********

Muchowe Mistrzostwa Kola Wałcz - Miasto 2020

 

 W dniu 30.08.20 na rzece Dobrzycy rozegrane zostały Muchowe Mistrzostwa Koła Wałcz- Miasto 2020 . Muchowym mistrzem koła został Jerzy Michalik łowiąc trzy jelce jednego klenia i jednego pstrąga. Wyprzedzając Jarka Sienkiewicza trzy jelce oraz Ryszarda Witkowskiego dwa jelce, pozostali zawodnicy nie zapunktowali. Na zakończenie zawodów na zawodników i sędziów czekała kiełbasa ufundowana przez pełniącego funkcję prezesa Darka Chorębałę oraz zarząd koła. Po zawodach zawodnicy wymieniali się swoimi wrażeniami piekąc kiełbasę na ognisku i popijając kawą lub herbatą. Zawody zostały rozegrane w sympatycznej atmosferze i słonecznej pogodzie.
 


____________

Puchar Wójta Gminy Kaczory 2020

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego odbyły się w minioną niedzielę, tj. 23 sierpnia, na jeziorze Kopcze w Kaczorach.

Nasze koło reprezentowali koledzy Jan Romańczak, Karol Dąbrowski i Marek Obarski, zajmujc odpowiednio miejsca, Janek w sektorze C 3cie, Karol wygrywa sektor B, Marek 5ty w sek. A.

Z 9 punktami sektorywymi zajęli  drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Drużyną z Trzcianki, która zdobyła 7 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

_______________________________________________

Spinningowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

Upalna niedziela 16.08.2020 nie zgromadziła licznie zawodników koła Wałcz- Miasto .Duże temperatury podobno nie powodują też wzmożonego żerowania drapieżników. Jednak jak się okazało nie było tak źle...nawet kol Ryszard Witkowski musiał uznać wyższość ok 3 kg szczupaka juz na początku zawodów .Drobne okonki współpracowały też dość licznie. Przy sporym audytorium plażowiczów licznie wypoczywających na półwyspie w Strącznie  - Mistrzem Koła został  kol. Jerzy Michalik - łowiąc szczupaka o wadze  1530 pkt. Tytuły wice Mistrzów przypadły kol . Lisowskiemu Tomaszowi (2 okonie 240pkt) i kol Hieronimowi Stasiakowi (1 okoń 85pkt) .Gratulujemy. Zawody perfekcyjnie sędziował kol. Ireneusz Obermajer. Poniżej foto - relacja.

 

_____________________________________________________________________

GP ON Puchar Mirola 2020

W upalną niedzielę 09.08.2020 na zalewie Koszyce 2 w Pile rozegrane zostały pierwsze w tym roku zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego. Nasza Drużyna w składzie kol. Marek Obarski , Karol Dąbrowski oraz Jan Romańczak  , potwierdzają dominującą role także w tym sezonie zdobywając 1 miejsce z 5 punktami przed Kołem Miejskim z  Trzcianki i złotej Kaczki z Piły. Gratulujemy!

Zwycięzcy Pucharu Mirola - Team Koła Wałcz - Miasto od lewej Karol Dabrowski , Marek Obarski i Jan Romańczak

 

*********

Zawody Strefy Wałeckiej 2020

 

Zawody spławikowe pod szyldem Strefy Wałeckiej to coroczna impreza wędkarska dla kół PZW z Wałcza i okolic. W tym roku zawody organizowane były przez koło PZW Karp w Człopie. Na arenę zmagań wybrano jez. Trzebin nieopodal Człopy. Jeziorko bardzo urokliwe, z bardzo czystą wodą i pięknymi lasami dookoła. Jednak co do walorów zawodniczo-wędkarskich mieliśmy sporo wątpliwości. Łowisko w ogóle nam nie znane, z typu tych „szuwarowych” (zakaz łowienia na tyczki) gdzie łowił się z pomostów. Wyniki zawodów z lat poprzednich, które udało się wygooglować, niestety potwierdzały nasze obawy co do tego jeziorka. Na szczęście w naszej 3 osobowej drużynie jako juniorkę mieliśmy Julką Dąbrowską! To właśnie ona pod czujnym okiem taty Karola zwyciężyła w sektorze juniorskim i uzyskując 1 pkt wyciągnęła całą drużynę na 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej! Gratulacje!

 

*********************************************

Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Koła Wałcz - Miasto 2020

W niedzielę 12.07.2020 koło Wałcz -Miasto zorganizowało cykliczne zawody o tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie spławikowej i jak już od trzech lat ponownie w formule otwartej. Na starcie zjawiło się tym razem 19 zawodników -  10 z naszego koła i 9 gości , między innymi z Piły ,Wyrzyska czy Chodzieży. Pomimo słonecznej pogody i mocnych zawodników ryby postanowiły że nie będą współpracować jak zwykle i wyniki po 4 godzinach łowienia były dalekie od planowanych....;-). W tych nietypowych warunkach najlepiej poradził sobie kol Łukasz Piasecki - zdobywając tym samym tytuł Mistrza Koła  a tytuły wicemistrzów przypadły tym razem dla kol Hieronima Stasiaka i kol. Jerzego Michalika . Wśród gości najlepszy wynik osiągnął kol Józef Stencel z koła Złota Kaczka z Piły , drugie miejsce kol Krysiak Krzysztof z Nafty Piła a trzecie kol. Kijek Roman z Chodzieży.

Niestety nie tylko ryby postanowiły zastrajkować ...posłuszeństwa odmówił także pożyczony od żony na tę okoliczność telefon i jak sie później okazało fotki robione były w trybie MAKRO.....co niestety odbiło sie mocno na jakości. Jeśli któryś z kolegów wykonał jeszcze jakieś zdjęcia to bardzo proszę o kontakt HERO1@interia.pl.

Pomimo tych niedogodności  zawody były bardzo udane ...nagrody (ufundowane przez zarząd koła oraz kol Karola Dąbrowskiego ) plus dodatki trafiły do najlepszych  i wręczone zostały przez Prezesa koła Wałcz - Miasto kol. Dariusza Chorębałę ( fundatora dodatków) -   część nagród została tradycyjnie rozlosowana wśród pozostałych zawodników . Mamy nadzieje że w następnym roku spotkamy sie jeszcze  w większym gronie .  Poniżej kilka fotek....... to co dało się odzyskać....

 

****************************

Walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz -Miasto    09.03.2020

Dnia 09.03.2020 w Klubie Garnizonowym  w Wałczu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła Wałcz- Miasto . Spotkanie rozpoczął kol. D. Chorębała który w towarzystwie Prezesa koła kol. T. Kaczorowskiego (z powodu niskiej frekwencji- w ustawowym drugim terminie)  powitał przybyłych członków koła i zaproszonych gości -  Starostę Powiatu Wałeckiego pana Bogdana Wańkiewicza , Burmistrza Miasta Wałcza - pana Macieja Żebrowskiego , przedstawicieli Zarządu Okręgu - kol J. Sieczkę i kol. J. Hamulskiego. Następnie Prezes Koła przedstawił sprawozdanie za rok 2019  z którego min. wynikało ze stan członków koła wyniósł aż  654 osoby ,skarbnik koła - preliminarz na 2020 r. oraz podsumowano  działalność sportową w 2019r.W dalszej kolejności swoje sprawozdania przedstawiły komisje : rewizyjna ,zarybieniowa , ochrony wód oraz uchwał i wniosków . Do tej ostatniej wpłynęły następujące  wnioski -

1. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały zarządu Koła  Wałcz Miasto o dalszych losach Domu Wędkarza pod kątem przekazania go  we władanie władz Miasta lub Powiatu Wałeckiego ,co  zapobiegło by ewentualnej sprzedaży w obce ręce. Głosów za 25 ,przeciw 0 ,wstrzymało się 0'

2. Zorganizowanie zebrania roboczego w w/w temacie z udziałem Zarządu Okręgu Nadnoteckiego, Zarządów kół Wałeckich oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu wałeckiego. Głosów za 25, przeciw 0 , wstrzymało się 0.

3. Podniesienie rangi przyszłego  Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego w celu podniesienia frekwencji przez wysłanie imiennych zaproszeń do członków Koła. Głosów za 25 , przeciw 0 , wstrzymało sie 0.

W pozostałych głosowaniach uchwalono:

1. Przyjęcie planu działania zarządu koła za rok 2019- głosów za 23 , przeciw 1 , wstrzymało się 1

2. Za przyjęciem sprawozdania komisji rewizyjnej - głosów za 21, przeciw 1 , wstrzymało się 3

3. Za przyjęciem preliminarza na 2020r - głosów za 11 , wstrzymało się 14 , przeciw 0

 

Następnie przystąpiono do uhonorowania dokonań sportowych oraz wręczono okolicznościowe grawertony dla zaproszonych gości:

* Odznaka złota z wieńcami kol. J. Hamulski (odznaka wręczona w siedzibie okręgu)

* Medal za Zasługi W rozwoju Wędkarstwa - kol. Dariusz Chorębała

* Medal za Zasługi W rozwoju Wędkarstwa - kol. Marcin Marczewski

* Medal za Zasługi Dla Okręgu Nadnoteckiego  - kol. Jarosław Sienkiewicz

* Medal za Zasługi Dla Okręgu Nadnoteckiego - kol. Karol Dąbrowski

* Nagroda za Zwycięstwo w klasyfikacji Wędkarz Roku 2019 - kol. Witkowski Ryszard

*  Nagroda za Wybitne osiągnięcia w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego  w dyscyplinie spławikowej - kol . Karol Dąbrowski, kol. Marek Obarski, kol.  Hieronim Stasiak 

* Nagroda  w konkursie  na Największa Rybę -  kol. Jarosław Sienkiewicz

 

W dalszej części zebrania przeważała dyskusja na temat losów Domu Wędkarza - który w związku z brakiem chętnych do dalszej dzierżawy ....mógłby zostać zagospodarowany wspólnie z miastem Wałcz oraz samorządem lokalnym( wstępne deklaracje zostały juz poczynione). Niestety brak kierownictwa Zarządu Okręgu znowu odsuwa w czasie postęp prac w tym kierunku. Podczas spotkania rezygnację z funkcji wice- prezesa koła złożył też kol J. Hamulski któremu za wspólną prace serdecznie dziękujemy......Niska frekwencja oraz brak chętnych do pracy w kole nie napawa optymizmem jednak zawodnicy koła Wałcz - Miasto mimo to odnoszą coraz większe sukcesy o których poniżej.

W 2019 roku zawodnicy koła Wałcz - Miasto uczestniczyli w zawodach aż 3 dyscyplin - spławikowej ,muchowej i spinningowej. Były to imprezy rangi krajowej ,okręgowej oraz kołowej. Największe sukcesy odnotowała drużyna spławikowa w składzie kol. K. Dąbrowski , kol M. Obarski i  kol H. Stasiak która po całej serii zwycięstw w poprzednich latach ( min 2- krotne zwycięstwo w Turnieju Miast im. Prof. Zbigniewa Religi w latach 2017 i 2018 oraz dwukrotnym zdobyciu Drużynowego Mistrza Okręgu w latach 2016 i 2018) w ubiegłym roku zdobyła 1 miejsce w Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego. Ponadto cała trójka uplasowała się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej - 1 miejsce zdobył kol. K. Dąbrowski, 3-cie kol. M. Obarski  a kol H. Stasiak - 9-te.Tu warto przypomnieć ze kol Karol powołany został po raz kolejny do kadry okręgu w dyscyplinie spławikowej z która wywalczył awans na 2020r.W  dyscyplinie muchowej niezmiennie dominuje kol. Jarosław Sienkiewicz - członek kadry okręgu na zawody ogólnopolskie, min. wielokrotny mistrz okręgu w ww. dyscyplinie w latach 2016,2017,2018 a w ubiegłym roku w-ce mistrz. Konkurencja spinningowa pomimo dużej liczby łowiących w naszych kołowych zawodach reprezentowana na szczeblu okręgu była reprezentowana tylko przez kol. Krzysztofa Ustrzyckiego  - też w poprzednich latach wielokrotnego mistrza i wice- mistrza okręgu który w ogólnej klasyfikacji generalnej Grand Prix 2019 zajął 18 m-ce

Nasze Koło w ubiegłym roku organizowało cały szereg imprez o poziomie lokalnym i regionalnym w tym o tytuły Mistrzów poszczególnych dyscyplin- I tak Tytuł Mistrza Koła Wałcz - Miasto za rok 2019 wywalczyli :

Spinning - kol. Witkowski Ryszard

Mucha    - kol. Jerzy Michalik

Spławik  - kol. Marek Obarski

Morska  - kol. Jarosław Sienkiewicz

 

W zawodach towarzyskich zwycięzcami zostali:

Spinning z łodzi         - kol. Lisowski Tomasz

Lipień Drawy            - kol. Woźny Zenon

Puchar Lata              - kol. Obarski Marek

Drapieżnik Radunia - kol. Biesiekierski Kąkolewski Przemysław

 

Największą popularnością w naszym kole niezmiennie cieszy się rywalizacja w Grand Prix Koła ....czyli wędkarza Roku 2019 . Pierwsza piątka przedstawia się następująco:

1. kol.  Witkowski Ryszard - Wędkarz Roku 2019

2. kol.  Michalik Jerzy

3. kol.  Sienkiewicz Jarosław

4. kol.  Biesiekierski Kąkolewski Przemysław

5. kol.  Lisowski Tomasz

 

Dla naszych członków Koło prowadzi też konkursy na największą rybę w kategoriach: karpiowate ,łososiowate oraz drapieżne. Tutaj zgodnie z regulaminem wygrał kol Jarosław Sienkiewicz  za węgorza dł. 102cm.

W klasyfikacji nie zostało uwzględnione 1 zgłoszenie które wpłynęło po terminie ( z winy przyjmującego zgłoszenie) jednak kapituła konkursu przyznała nagrodę równorzędną i  opublikowane zostanie w zgłoszeniach na ten rok.

Wiecej informacji na temat naszych sukcesów ..i nie tylko można znaleźć na strone Koła - pzwwalcz.pl oraz zaprzyjaźnionej - fishomania.pl

Fotorelacja z zebrania - dzięki uprzejmości red. Extra Wałcz oraz kol M. Obarskiego :

\

 

 

 

 

 

 

 

************************************************